Bilgisayara USB bellek takınca ses geliyor fakat bilgisayar USB belleği görmüyor sorunu

Bilgisayara USB bellek takıyorum (kingston 16 GB). USB bellek daha önce çalışıyordu. Bilgisayardan bip sesi geliyor. Yani USB porta belleği takınca Windows'un USB bellek takıldı sesi geliyor ama Bilgisayarım bölümüne gittiğimde sadece C: sürücüsünü görüyorum. USB bellek bilgisayarımda görünmüyor.  Bilgisayara USB bellek takınca ses geliyor fakat bilgisayar USB belleği görmüyor sorunun çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayara USB bellek takınca ses geliyor fakat bilgisayar USB belleği görmüyorsa USB bellek dosya sisteminde veya bölümlerde (partition) bir sorun olabilir.

    Öncelikle Bilgisayar Yönetimi /  Depolama / Disk Yönetimi bölümünde USB bellek görünüyor mu kontrol etmek gerekir.

    Disk yönetiminde USB bellek görünüyorsa muhtemelen dosya sistemi, bölüm bilgisi ile ilgili bir sorun vardır. Bu durumda tüm bölümler Disk yönetiminden silinip yeniden oluşturulabilir.  Bu konuyla ilgili detaylı bir video ekleyeceğim.

    alattin alattin (16984)
    1 yıl önce cevaplandı

      görünüm ayarlarından gizli olma ihtimali varmi

      turan155 turan155 (9)