Bilgisayara Windows kurarken kurulum yarıda kaldı

İyi günler,

Bilgisayarıma format atıyordum. Sanırım DVD ROM arızalı olduğu için format sonrası kurulum yarıda kaldı.

Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmak istediğimde kendini resetliyor. Yani açılırken yarıda kalıyor ve yeniden başlıyor.

Şimdi ise, F2 tuşuna basarak açılış önceliğini ayarlamak istediğimde DVD, USB açılış menüsünde görünmesine rağmen seçtiğimde açılış gerçekleşmiyor.

Bu durumda ne yapabilirim. Teşekkürler.

sabah sabah (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle uzmanim.net'e hoş geldiniz.  Sorunuzu daha anlaşılır olabilecek şekilde yeniden düzenledim. Varsa eksik yazdığım lütfen sorunuzu tekrar düzeltin. uzmanim.net kurallarına uygun soru sormanız daha hızlı cevap ve çözüm bulmanızı sağlayacaktır.

    Windows kurulumu sırasında işlem yarıda kaldıysa bilgisayarınızın açılmaması ve kendini resetlemesi çok normal.

    Öncelikle şunları kontrol etmelisiniz.

    1. Sorun DVD sürücünüzde mi yoksa kurulum yapmak istediğiniz Windows DVD'sinde mi? Bunu kontrol edin. Başka bir Windows kurulum DVD'si bularak bilgisayarı bununla açmayı deneyin.
    2. Eğer başka bir Windows diski ile kurulum yine gerçekleşmiyorsa, yani DVD sürücünüzde sorun olduğu kesinse, o zaman USB üzerinden kurulumu deneyebilirsiniz.

    İşletim sistemini tam olarak belirtmemişsiniz. Windows 7 kurulumu için size USB bellekten Windows 7 nasıl kurulur? linkini önereceğim. Burada USB bellek üzerinden Windows 7 nasıl kurulur anlatılıyor.

    Windows kurulumu sırasında önce biçimlendirme yapmanız yani format atmanız şiddetle tavsiye edilir.

    hakan hakan (15424)