Bilgisayara Yeni Takılan Ekran

Bilgisayarıma yeni ekran taktırdım ekran sıfır fakat ekran kırılan ekranım gibi değil onun rengi daha açık ve canlıydı bu biraz sönük ekran parlaklığı full açık bunun sebebi nedir?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

  • Yeni ekranı takan yere bunu sorsaydın ya. Sormadınmı? :) temmuz 7 yıl önce
  • @murat 'ın dediği gibi. temmuz 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bir hafta önce açtığın "Bilgisayarımın ekranı içten çatladı" başlıklı konudan alakalı yorum/soru-cevap:

  • Birde ben bunu yaptıracağım ama bunu yapan normal bi ekranmi getirtecek yoksa orjinal parçamı getirtecek abdulbaki 1 hafta önce
  • Orasını ben bilemem, belki herhangi bir uyumlu ekran kullanabilir. Bunu takıldıktan sonra herhangi bir kullanıcı dışarıdan bakarak anlayamaz zaten (Hatta ikinci el, çıkma bir ekranda kuulanabilirler.). Ama sen gerçekten orjinal ve garantili bir ekran takılmasını istiyorsan bir yetkili Exper servisine gitmelisin (Exper varmı hala, bilemiyorum). Buda piyasaya göre biraz daha maliyetli olabilir. temmuz 1 hafta önce
temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

    Laptop ekranları farklı kalitelerde olabiliyor. Sizin bilgisayarınıza takılan ile eskisi arasında kalite farkı olabilir.  Genelde bu tür ekran tamiri yapan yerler daha ucuz olması açısından muadil ürünleri tercih ediyorlar.

    Sadece ekran değştiğine göre ekran kartı aynı ve eskisi ile arada fark var ise o zaman geriye tek sebep bu kalıyor.

    murat murat (12492)