Bilgisayarda akıllı telefonla bağlantılı barkod sistemiyle WhatsApp kullanımı

Bilgisayarda akıllı  telefonla  bağlantılı  barkot  sistemiyle  whatsapp  kullanılıyormuş.

Nasıl  oluyor ve nasıl yapabilirim ?

Rica  etsem  açıklar mısınız  ?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bahsettiğin Whatsapp web olabilir mi?

    Whatsapp web nasıl kullanılır:

    1. Bilgisayardan önce şu adrese gidiyorsun: https://web.whatsapp.com/
    2. Daha sonra telefonunda Whatsapp uygulamasına gidiyorsun
    3. Whatsapp menüsünden (Sohbetler sekmesi açıkken sağ üst köşedeki alt alta üç nokta simgesi) Whatsapp Web seçeneğime dokunuyorsun.
    4. Karşına QR kodunu tarama seçeneği gelecek.
    5. https://web.whatsapp.com/ adresindeki QR koduna doğru kameranı tutuyorsun. QR kodu denen şey şuna benzer:
      QR kodu örneği
    6. Sonra Whatsapp web sitesinden yazışmaya başlayabilirsin.
    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Sanırımm bu . Bahsetdiğim yöntemle hem tlfndan hem bilgisayardan whatsapptan yazışılabiliniyormuş . Doğrumu ? @alattin (13910) mat7 4 yıl önce
    • Denedim kodu okuttum fakat ne yazık ki benim bilgiyarımın sürü windows 7 olduğu içiin kabul etmedi.. Windows 7 sürümünü destekleyen whatsapp yok mudur acaba ? Desteklenen sürümler: Mac OS X 10.10 ve daha üstü Windows 8 ve daha üstü (64-bit versionu) Windows 8 ve daha üstü (32-bit versionu) @alattin (13910) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 bu konuyu araştırıp bilgi vereceğim alattin 4 yıl önce
    • @mat7 Dün denedim Windows 7'li bir bilgisayarda. Chrome'dan web.whatsapp.com'a giriyorsun ve kodu okutuyorsun bitiyor. Senin dediğin Windows 8 üstü destek olayı WhatsApp Web'in Windows programı için geçerli. O programı indirmeden de sadece web.whatsapp.com'a girerek kullanabiliyorsun. omercik 4 yıl önce
    • Bende denedim şimdi Chrome'dan fakat yine aynı yazı çıktı .Desteklenen sürümler: Mac OS X 10.10 ve daha üstü Windows 8 ve daha üstü (64-bit versionu) Windows 8 ve daha üstü (32-bit versionu) Siz nasıl yaptınız anlayamadım . @farurhenho mat7 4 yıl önce
    • @alattin (13910) Şunu belirtmeyi unutmuşum barkodu okuttum ve mesajlarım çıkıyor. Fakat whatsapp I rogram halinde bilgisayarıma indirmem gerekmiyor mu ? Ben mi yanlış anladım ? Arama motoru üzerindenmi yazışıcağım ? Çıkan mesajlarımın yan tarafında şu yazıyor whatsapp artık windows uygulamasında . Buradan edinin. yazıyor oraya tıkladığımda bu sürüm bilgileri çıkıyor. Desteklenen sürümler: Mac OS X 10.10 ve daha üstü Windows 8 ve daha üstü (64-bit versionu) Windows 8 ve daha üstü (32-bit versionu) Cevap verirseniz sevinirim. mat7 4 yıl önce
    • @mat7 hayır Whatsapp'ı bilgisayarına indirmen ya da kurman gerekmiyor. Bu şekilde tarayıcıdan doğrudan kullanabilirsin. " whatsapp artık windows uygulamasında" bunun bir önemi yok. Doğrudan Chrome içinde kullanabilirsin. Ayrıca bir de program halinde kurulabilan hali var. Ama bence bunu yüklemene gerek yok. Zaten Windows 7 kullanıyormuşsun. Program şeklinde olan hali sende çalışmayacaktır ama Whatsapp web sorunsuz şekilde çalışır. alattin 4 yıl önce
    • @alattin (13910) Şimdi anladım. Ben program olarak indirmeyi tercih ederim. Fakat dediğiniz gibi windows 7 kullanırken şuan bu mümkün değil anlaşılan. Tarayıcı üzerindende mesajlaşmak pek hoşuma gitmedi, ve aklıma yatmadı. Hepinize çok teşekkür. Bilginize sağlık. Meşgul ettim kusura bakmayın. Kolay gelsin . mat7 4 yıl önce