Bilgisayarda Anlık Donma Sorunu

Merhaba,

Dün gece bilgisayarda gezinirken bir sorunum yoktu.Gece yatarken Steam üzerinden bir oyunu indirmeye bırakmıştım.Sabah kalkınca açtım bilgisayarı oyunu kurdum.Aradan 10-15 dakika geçti bilgisayarda sürekli anlık takılma sorunuyla karşılaştım.Hiç sorun yaşamadığım oyundaki performansım düştü.Chrome da gezerken sayfalar yavaş yüklenmeye,girdiğim programlar yanıt vermemeye başladı.Masaüstündeyken bile Windows Yanıt Vermiyor hatası almaya başladım.Bilgisayar sürekli donuyor.

Herşey bir anda oldu.Çözümü nedir ?

ahmetsamil ahmetsamil (268)
6 yıl önce sordu

  • Hoşgeldin Ahmet, nerelerdesin, özlettin kendini. Ama olsun okulun var ve o daha önemli. Aman okulunu ihmal etme sakın :) temmuz 6 yıl önce
  • Okul bitince yine buralara geldik :) @temmuz ahmetsamil 6 yıl önce
  • :) @ahmetsamil temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayarını hata öncesi bir zamana geri alırsan problemin -herhalde- düzelir:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Edit;

Eğer çözüm sağlamazsa veya yapılamazsa sistemde genel kontroller ve bakım yapılmalıdır:

Windows işletim sistemli PC'lerde muhtemel problemler nasıl düzeltilir, performans artışı nasıl sağlanır? PC Genel bakım ve kontrolleri nasıl yapılır? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Onu zaten biliyordum fakat geri yükleme noktası yok :) ahmetsamil 6 yıl önce
  • Öyleyse başka çözümler bakacağız. Sistemine genel bakım yaparsın (virüs tarama ve chkdsk disk denetlemesi dahil). Bu husuta kendi hazırladığım ve açtığım konunun linkini mesajıma ekliyorum, bakar oradan faydalanırsın. Mutlaka faydalı olur ama ne kadar o sonra ortaya çıkar. Bu arada sistem geri yüklemesi pratik ve kolay çözümler sağlayan araçtır, açık tutulmalıdır ve daima geri alma noktası bulundurulmalıdır (gerekirse sistemin düzgün çalıştığı durumlarda el ile oluşturulur). Bundan sonrası içibn bunuda ihmal etmezsin artık. temmuz 6 yıl önce
  • Access Denied as you do not have sufficient privileges. You have to invoke this utility running in elevated mode. hatasını alıyorum disk taramak istedimde. ahmetsamil 6 yıl önce
  • Komut istemini (CMD) yönetici olarak çalıştırarak dene. Eğer yine olmazsa birde güvenli modda denersin @ahmetsamil temmuz 6 yıl önce
  • Gece disk taramasını yaptım.Bilgisayarı kapatıp yeniden başlatmam gerek gibi bir yazı vardı.Yeniden açtığımda taramaya başladı.Tarama bitti ama bilgisayar açılmadı.Windows ekranı çıktıktan sonra siyah ekranda donup kaldı.Sabah açtığımda ise normal açıldı. ahmetsamil 6 yıl önce
  • Sorunu çözemedim.Son çare olarak formata başvurdum yine.yardımlarınız için teşekkür ederim :) ahmetsamil 6 yıl önce
  • Üzüldüm ama boşver, olur bazen öyle şeyler sağlık olsun. Bana senin o sabit diskin problemli gibi geliyor (eğer eski birşey ise). Ara sıra chkdsk disk denetlemesi yaparsan iyi olur. Kendine iyi bak :) temmuz 6 yıl önce