Bilgisayarda bulunması gereken programlar nelerdir ?

Sorum başlıkta belirttiğim gibidir

 Ayrıca ; Antivirüs olarak hangi programı kullanmalıyım ?

bcaggul bcaggul (117)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarda bulunması gereken programlar kişiden kişiye değişecektir fakat her sistemde olmasında fayda olan bazı programlar var.

    1. 7Zip - .zip .rar gibi sıkıştırılmış programları açmak için gerekli ücretsiz program. Tüm sıkıştırılmış farklı formattaki dosyaları açabiliyor.
    2. irfanView -  resim açma programı, Bilinen tüm resimleri açabiliyor. Boyutu küçük. Bilinen tüm formatları destekliyor.
    3. VLC Player - Bilinen tüm videoları oynatabilen bir medya oynatıcı.
    4. Firefox - Chrome internet tarayıcı
    5. Avast, AVG antivirüs, elbette bunlardan birini tercih edebilirsiniz
    6. Malwarebytes anti malware ücretsiz anti malware programı. Arada bilgisayarı taramak için gayet kullanışlı.
    7. Password Memory - parola saklama programı, pek çok parolanız varsa ve saklama gereği duyuyorsanız ücretsiz bir program
    8. uTorrent - torrent ve magnet indirme programı
    9. CCleaner - sistem bakım programı
    10. Internet Download Manager - indirme yöneticisi
    hakan hakan (15394)