Bilgisayarda çıkan dikey çizgiler

2 hafta önce bilgisayardan 500 mb lik bir oyun oynarken ekranda kısa aralıklı yatay siyah çizgiler ortaya çıktı ve karakterin farklı yerlerindende yamuk yamuk oyun içi çizgiler çıktı .En son da bilgisayar bembeyaz oldu ve windows görüntüleyici durduruldu ve bu durumdan kurdu benzeri bir sistem mesajı geldi ve oyun kapandı. Ozamandan sonra bilgisayar hep aydı devam etti ,chrome simsiyah göründü, bilgisayar açılırken dik yeşil çizgiler gördüm .Sonunda format atmaya karar verdim ve windows 7 home pireminum kurtarma cd si ile bilgisayara format attım. Herşey düzelmişti fakat google chrome u yükleyince aynı sorun tekrar başladı .Ne yapmalıyım?

talha0xq talha0xq (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarının ram'ı bozulmuş ola bilir.

    Sana ram önere bilmem için CPU-Z uygulamasını indir ve SPD kısmına gel ve ekran görüntüsü paylaş

    CPU-Z'u indirmek için tıka

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Grafik çipinde sıkıntı var, Sorun ekran kartından kaynaklanıyor. RAM'de sorun olması, Ekranda çizgiler belirmesine yol açmaz.

      hydra hydra (3800)