Bilgisayarda DNS nasıl değiştirilir?

Arkadaşlar DNS ararken bir site buldum. Burada Windows için DNS nasıl değiştirilir yazıyor.

O makalede şu yazıyı anlamadım:

  • Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan'a tıklayın.
  • Bu adresleri 1.1.1.1 DNS adresleriyle değiştirin:
  • IPv4 için: 1.1.1.1 ve 1.0.0.1
  • IPv6 için: 2606: 4700: 4700 :: 1111 ve 2606: 4700: 4700 :: 1001

Burada ne denilmek isteniyor? Yapamadım.

cowom cowom (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DNS değiştirme yöntemini anlatmış. Daha detaylı anlatımı uzmanim.net içinde "dns değiştirme" aramasını yaparak bulabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Biraz karışık gibi anlatımı geldi.. cowom 6 yıl önce
    • Yalnız bu DNS'lerin erişimi engellendi. Yani tabiri caizse boşa kürek sallama bence. @cowom omercik 6 yıl önce