Bilgisayarda Donma ve Cızırtı sorunu

Sorun Aşağıdaki Link'te yer alan videodaki gibidir ...

Sorunun öncesinde bilgisayar açılırken 1 uzun 3 kısa bip sesi aldığım da olmuştur ; bir veya birkaç kez yeniden başlattığımda ise düzelmiş olup şuan bilgisayar problemsiz bir şekilde açılıyor ... Fakat kayda değer herhangi bir işlem yapmadığımı da belirtmek isterim ...

Sfc /scannow, Windows defender ile bilgisayarı taramak, ekran kartı sürücülerini DDU ile silip Nvidia'nın sitesinden yeni sürücüyü indirip kurmak gibi işlemler yaptım ama ekteki videodaki gibi oyun direkt donmasa da anlık cızırtı ve donma olayı yaşıyorum ... Donma sorunu yaşadığım oyunları bu sistemin rahatlıkla kaldırabileceği oyunlar olduğunu da belirtmek isterim ...  ki bu sorun çok daha az ölçüde masaüstündeyken ya da youtube'dan video izlerken de olmakla beraber; oyunları açtığımda çok daha sık oluyor : ilginç tarafı oyun oynarken de değil, arayüzde iken ya da oyunun menüleri arasında dolaşırken ( FİFA 19 örneğin ) , oluyor ... Origin'den repair ya da oyun bütünlüğünü doğrula tarzı işlemlere de baktım bir sorun bulunamadı ... Virüs taraması yaptım bir problem bulunamadı vs vs ...

Sistem : Asus Sabertooth X58 Anakart , Asus Gtx 1060 Nvidia Ekran Kartı , i7 960 işlemci , PSU : 1200 W Cooler Master v1200 Platinium - 80 plus sertifikalı bir psu ... ( Farklı bir sistem için almıştım ama toplayamayınca bu sisteme entegre oldu kaldı öyle ), Ram de G Skill 8 gb ...

https://www.youtube.com/watch?v=AypMVF9GX9c

Şimdiden teşekkürler

ongun ongun (90)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Driver lerin bozulmuş olabilir veya bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir?

https://gridinsoft.com ile bi tarat virüs

ADWCLEANER bununlada

Son olarak da bunun la HitmanPro

ve hiç düzelmez ise windows update ile bilgisayarını güncelle

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

  • [code] HitmanPro 3.8.0.295 www.hitmanpro.com Computer name . . . . : ONGUNPC Windows . . . . . . . : 6.3.0.9600.X64/8 User name . . . . . . : ONGUNPC\Ongun UAC . . . . . . . . . : Enabled License . . . . . . . : Free Scan date . . . . . . : 2018-12-15 19:36:29 Scan mode . . . . . . : Normal Scan duration . . . . : 1m 38s Disk access mode . . : Direct disk access (SRB) Cloud . . . . . . . . : Internet Reboot . . . . . . . : No Threats . . . . . . . : 0 Traces . . . . . . . : 78 Objects scanned . . . : 1.669.671 Files scanned . . . . : 35.166 Remnants scanned . . : 406.117 files / 1.228.388 keys Potential Unwanted Programs _________________________________________________ C:\Users\Ongun\Downloads\ComboFix.exe (App/NirCmd-Gen) Size . . . . . . . : 5.660.510 bytes Age . . . . . . . : 10.9 days (2018-12-04 22:08:34) Entropy . . . . . : 8.0 SHA-256 . . . . . : 3E4DE6797FB83963BF660C2DA8FD0FD523130E6B48B7834BA48D3F635D4E1ECE Product . . . . . : ComboFix Publisher . . . . : Swearware Description . . . : ComboFix NSIS Installer Version . . . . . : 18.08.08.01 Copyright . . . . : sUBs LanguageID . . . . : 1033 Fuzzy . . . . . . : 4.0 C:\Windows\SysWOW64\Drivers\DrvAgent64.SYS (DriverRestore) Size . . . . . . . : 22.200 bytes Age . . . . . . . : 0.3 days (2018-12-15 13:33:03) Entropy . . . . . : 6.4 ongun 5 yıl önce
  • yukarıya hitman pro'nun işlem raporunu attım ama tabii boşluklar kapanınca karmakarışık olmuş ... ongun 5 yıl önce
  • dediğin taramaları yaptım ama gridin soft'ta silme işlemi yapamıyorum , lisans sahibi olmamı istiyor ongun 5 yıl önce
  • @ongun peki mesajlara bakar mısın darkcrak 5 yıl önce