Bilgisayarda dosya şifrelemek istiyorum.

Fakat arşive ekle yöntemi hariç .

Çünkü bu yöntem içeriği uzun dosyaları çok uzun sürede şifreliyor.

Bana uzun dosyaları en kısa sürede şifreleme yöntemi gerek.

Birde programla şifreleme yöntemi istemiyorum .

Güvenmiyorum programla şifreleme yöntemine .

Başka en kolay ve güvenilir hangi yöntem vardır yada var mıdır ?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Programla dosya şifrelemenin neyine güvenmiyorsun? O program, dosyayı bir sunucuda saklamıyor ki. Yerel olarak bilgisayar hafızasında saklanıyor yine.

    Şu konuyu oku: https://uzmanim.net/soru/wise-folder-hider-ile-bilgisayardaki-dosyalari-gizleme-wise-folder-hider-nedir/83568

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bilemiyorum . Mesela program piyasadan kalkarsa ve o program işlemez hale gelirse. Yada bilgisayar başkalarının elinin geçti bir şekilde şifreyi kırabilirler diye düşünüyorum. @farurhenho (2398) mat7 6 yıl önce

    Maalesef prograamsiz yapamazsiniz ama windowsun kendi zip acici programi ile yapabiliyorsunuz diye biliyorum

    oncelikle winrar veya benzeri  uygulamalari kaldirin ve zip yapin file t zip gibi sitelerden yapabilirsiniz

    sonrada sifre koyabilirsiniz.

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Rica etsem nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz ?@temmuz2004 (19) mat7 6 yıl önce
    • Onun dediği yine aynı. Sıkıştırarak yap diyor sana. Fakat sen sıkıştırmanın çok uzun olduğunu söylemişsin o yüzden ben söylemedim @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Neyi siz söylemediniz anlayamadım @farurhenho (2398) mat7 6 yıl önce
    • WinRAR programıyla dosya sıkıştırarak şifreleme yöntemini ben biliyordum ama söylemedim. Çünkü sen yazında belirtmişsin "sıkıştırma ile yapınca çok uzun oluyor" diye.. Ama yine de yapabilirsin @mat7 omercik 6 yıl önce