Bilgisayarda EFI Network 0 for ipv4 (68-F7-28-54-9E-7C) boot failed hatasi

Bilgisayari açtığımda lenovo yazısından sonra sol üste checking media yazıyor ondan sonra o gittikten sonra ise mavi kutucuk gelip icinde EFI Network 0 for ipv4 (68-F7-28-54-9E-7C) boot failed bu yazılı hata alıyorum.boot menüden bir şeyleri değiştirdim olmadı.sorun neyden kaynaklanıyor olabilir

kaanerbn kaanerbn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu hatanın çıkması bilgisayarınızda boot edilebilecek bir aygıt bulunamadığına veya bilgisayarınız başlangıçta boot ederken harddisk e bakmak yerine farklı bir aygıta örneğin bir internet adaptörüne bakması yüzünden oluşabilir.

    Sorunu çözmek için ilk olarak BIOS ayarlarına girmeli ve sorunu belirlemelisiniz.BIOS ayarlarına girerek harddisk yani işletim sistemini başlamasını sağlayan aygıtın bilgisayarınızda göründüğünden emin olun ve BIOS sıralamasından harddisk aygıtının ilk sırada yer aldığından emin olun.Bu aşamalardan sonra bilgisayarınızın sorunsuz olarak başlaması gerekiyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bios ayarlamayı pek bilmiyorum biosdan baktığımda harddiskin karşısında birşeyler yazıyor ama bnm hard diskimmi bilmiyorum ve o sıralamaya gelirsek onun nasil yapılacağını solermisiniz b ios menüde ole bir yer bulamadım kaanerbn 6 yıl önce

    BIOS Ekranında önce F9'u tuşla ve sonra enter'la sonrada F10'u ve arkasından yine enter'ı tuşla, tamamdır.

    Birde PC'nin optik okuyucu (DVD sürücü) gözünü kontrol et, orada unutulmuş bir medya (DVD) falan kalmış olmasın. Varsa çıkartır, sürücüyü boş hale getirirsin. Ayrıca USB bağlantılarda takılı halde herhangi bir medya, bir flash bellek falan olmasın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Kardes onlari da yaptım olmadı bide dvd/cd varmı diye baktım onlarda yoktu mouseni usbsi vardı onuda çıkardım gene olmadı yardimm pleasee kaanerbn 6 yıl önce
    • Öyleyse yine BIOS'tan Network üzerinden Boot olmayı (Bootable On Network gibi bir şey olmalı) iptal et ("Disable" olarak seç). Değişikliklerin geçerli hale gelebilmesi için BIOS'tan çıkarken F10 ve enter tuşlamalısın. Eğer belirttiğim ayarı BIOS'ta bulamazsan bir tam ekran BIOS görüntüsü çekerek konuda paylasirsan sana ona göre yol gösterebiliriz @kaanerbn temmuz 6 yıl önce