Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Alınan ekran görüntüsü başkaları ile nasıl paylaşılır? Ekran görüntüsü sunucuya nasıl yüklenir? Ekran görüntüsü linki nasıl internette paylaşılır?

murat murat (12492)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarda ekran görüntüsü almak için pek çok yöntem var. Bilgisayarda ekran görüntüsü alma ve paylaşma ile ilgili uzmanim.net Youtube kanalında bir video paylaşılmıştı. Bilgisayarda programlı ve programsız ekran görüntüsü alma ile ilgili detaylı bilgiyi şu videoda bulabilirsiniz:

    https://www.youtube.com/watch?v=G78nITwtT2I

    Ben ekran görüntüsü almak için Lightshot adlı programı kullanıyorum.  Lightshot ücretsiz ve pratik bir ekran alıntı aracı.

    Lightshot  buradan indirebilirsiniz:

    Lightshot kurulumu bittiken sonra klavyeden PrtScr tuşuna basın.

     Daha sonra Ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı farenin sol tuşuna basarak seçin. Daha sonra LightShot açılacak

    lightshot

    Burada En soldaki bulut simgesi forum gibi ortamlarda resmi paylaşmak için size link üretir. Bu oldukça faydalı bir özelliktir. Disket simgesi ekran görüntüsünü bilgisayara kayıt etmenizi sağlar.  Kalem ve T harfi ekran görüntüsü üzerinde yazı yazmanızı ve işaretleme yapmanızı sağlar.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Cmd'ni açiyorsun ve 'psr' komutu yaz ve enter'e bas

      wearevenom wearevenom (11)