Bilgisayarda En Fazla Kaç Tane Virüs Programı Olabilir ?

arkadalar benim pc'de avast , ccleaner , malwarebyte-anti malware , 360 total security var bilgisayarda çok fazla anlamıyorum şuanda 4 tane var en fazla kaç tane olabilir ve hangileri tavsiye edersiniz ?

canahmet18 canahmet18 (8)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kaç tane olabilirden çok kaç tane lazım diye düşünmelisin.Çok abartarak kullanmana gerek yok 1 antivirüs 1 malware yeterlidir tabi keyloggere karşı önlem almak için zemana antilogger kullanabilirsin.Ccleaner antivirüs programı değildir o sadece temizlik programı.Çok fazla antivirüs kullanıp sistemede yük yapmana gerek yok 360TotalSecurtiy , MalwareBytes , Zemana Antilogger bu üç programı kullanman yeter.Tabi bunların en son sürümünü kullanki yeni virüsleride yakalayabilsinler.

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yazdıklarından senin PC'de 4 değil, 2 antivirüs programı mevcut olduğu anlaşılıyor ve bunlardan biri kaldırılmalıdır. Bir PC' de birden fazla antivirüs hem gerekli değildir, hemde genellikle problemlere yol açar.

      Avast veya 360 Total Security programlarından birini sistemden kaldırmalı, sadece bir tanesini sistemde tutmalısın.

      CCleaner ve Malwarebyte, anti virüs programı olmayıp sistem için tavsiye edilen iki programdır ve bunlar sistem kalabilir; kalmalıdır.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • sizce hangisi 360 dün yükledim avastta tarama yapmıyorm avastta internette virüslere karşı koruyor 360 bugün kullanmaya başladım malwarebyte tarama yapıyorum normalde canahmet18 7 yıl önce
      • sizce hangisini kaldırayım ? canahmet18 7 yıl önce
      • Ben simdiye kadar PC'lere (kendimin veya eş-dostun PC'lerine) hiç 360 Total Security kurmadım ama Avast Free çok kurdum. Hem stabil çalışması ve yeterince iş güvenilir olması, hemde free lisans tarafıyla Avast Free genellikle tercih ettiğim antivirüs olmuştur. Diğerleri dediğim gibi.. temmuz 7 yıl önce
      • 360 total security sildim canahmet18 7 yıl önce
      • avast cleaner malwarebyt malware kaldı bunları silmeyim dimi canahmet18 7 yıl önce
      • Evet, onları silme. temmuz 7 yıl önce

      tamam saolasın başka bir soru sorucaktım ekran görüntüsü alma aracını yanlışıkla silmişim tekrar nasıl yüklerim acaba biliyormusun

      canahmet18 canahmet18 (8)