Bilgisayarda formata başlamadan önce problem

internetten 2 tane format dosyası indirdim birisi windows xp sp2 diğeri sp3 windows 7 usb/dvd diye bir program aracılığıyla iso içindeki dosyaları dvd ye aktardım.Ve format dvd si oluştu eski bilgisayarımın içinde windows xp sistem vardı fakat zamanında içine virüs kaptırmıştım o yüzden format atmak istiyordum.biostan cd yi ayarlardım ve bilgisayarı açtım boot cd dedi ve ondan sonra bilgisayarı cd den başlatmak için herhangi bir tuşa basın gibi bir uyarı geldi bende herhangi bir tuşa bastım fakat bilgisayar kendini resetleyerek en baştan başladı bilgisayar eski olduğundan dolayı ise usb yi algılamıyor.bu yüzden usb den format atamıyorum dvd şart gibi birşey.ne zaman herhangi bir tuşa basın uyarısı gelse kendini tekrardan bilgisayar resetliyor bende format dvd si eksiktir diye farklı windows xp isosu indirdim ve dvd ye aktardım fakat yine sonuç aynı oldu harddisk değiştirdim fakat oda sonuç vermedi yine bilgisayar kendini resetleyerek en baştan başladı.2 gündür uğraşıyorum ama bir türlü halledemedim youtubede ise adamakıllı bir video bile bulamadım arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ardayilmazvarol ardayilmazvarol (12)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DVD'yi bootladın mı?

    DVD yerinde sorun ola bilir veya DVD'yi okumuyor yani CD'yi okumuyor ola bilir bilgisayarın.

    Bilgisayarının özellikleri nelerdir?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • 1 gb ram 40 gb hdd 256 mb ekran kartı intel pentium 4 işlemci ardayilmazvarol 4 yıl önce
    • dvd nin görüyor olması gerekiyor bilgasayarı normal açtığım zaman format cd sini taktığımda dvd görüyor ardayilmazvarol 4 yıl önce
    • Bilgisayarının özellikleri çok çok çok düşük normal bilgisayara windows 7 olarak format atamaman @ardayilmazvarol darkcrak 4 yıl önce
    • siz sanırım anlamadınız windows 7 usb/dvd tool bir program benim kurmak istediğim işletim sistemi windows xp ardayilmazvarol 4 yıl önce