Bilgisayarda her saat başı otomatik Youtube videosu açılıyor

Bilgisayarımda her saat başı kendi kendine Youtube videosu açılıyor. Bu video bazen Finans borsa, kripto para, bitcoin gibi bir video oluyor. Ne yaparsam yapayım Youtube videolar hep aynı saate karşıma geliyor. Sanırım bilgisayarda virüs var. Bu virüsü nasıl temizleyebilirim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

  • Malwarebytes ve AdwCleaner kullanmanı tavsiye ederim. Taramalarıda mümkünse tam tarama olarak ve internet kapalıyken yap. kullanici47885 2 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Muhtemelen bilgisayarında Adware cinsi bir yazılım var. Bu da sürekli otomatik Youtube videosu karşına getiriyor.

  1. Zamanlanış görevler bölümünü kontrol et. Videonun çalıştığı saate tetiklenen bir uygulama var mı bak.
  2. Malwarebytes ile bilgisayarını virüslere karşı tarat.
  3. Youtubestarter.exe gibi bir zararlı bilgisayarında olabilir. Malwarebytes bulup silebiliyor.

Ayrıca az önce @alaattin  konu ile ilgili bir video attı.

Youtubestarter.exe temizleme için: https://www.youtube.com/watch?v=FoL-hw5dWbE videosunu izleyebilirsin.

Sadece kendi kendine açılan Youtube videos değil, kendi kendine bir web sitesi de açılıyorsa bu video çözüm sağlar.

hakan hakan (15424)