Bilgisayarda hiçbir şey açılmıyor nasıl düzeltirim?

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarda hiçbir şeyi açamıyorum. Mesela Görev Yöneticisi açmaya çalışırken "yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası geliyor. Aynı zamanda çalıştır'daki komutlar ve fotoğrafları da açamıyorum. Bir anda böyle oldu anlamadığım bir hata geliyor. Sebebi ne olabilir?

Bilgisayarda hiçbir şey açılmıyor, hiçbir program açamıyorum ne yapmalıyım?

ahakan ahakan (100)
5 yıl önce sordu

  • Yardımcı olabilmek için daha detaylı bilgiye ihtiyacımız var. Problem ne zaman, ve en önemlisi neyden sonra oldu? Örneğin bir program yükledikten sonra mı, veya bir şey sildikten/devre dışı bıraktıktan sonra mı? Bu gibi detaylarla birlikte sorunu tekrar güncellersen güzel olur. omercik 5 yıl önce
  • Bir anda oldu anlamadım bende görev yöneticisini açmaya çalışıyorum yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor çalıştıra girip gpedit.msc yi açmaya çalışıyorum pencere gelip hemen gidiyor. ahakan 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sistemi problemler öncesine geri yükle:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Daha sonrada sistemi virüs ve zararlı yazılımlar için tararsın:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • 2 3 antiviürs prgoramıyla taradım Musallat.exe çıkıp duruyor etkin diyor devre dışı bıkraıyorum yine aynı galiba format atmam gerekecek ahakan 5 yıl önce
  • 2-3'mü 23'mü anlamadım ama sen benim paylaştıklarımla (ve sistemde yüklü temel antivirüs programınla) tara, bunlar yeterli olur. Eğer olmazsa format atarsın. Kolay gelsin @ahakan temmuz 5 yıl önce
  • Birde önce sistem geri yüklemesi yap sonra zararlı yazılımları tara demiştim. PC'de problem olmayan bir zamana sistemi geri al önce. Bunu yaparsan zararlı yazılımı devre dışı falan bırakmadan temizlersin @ahakan temmuz 5 yıl önce

Bazen çözüm aramak yerine sıfırdan her şeyi  yüklemek daha iyi çözüm olur.

Biç bir şey çalışmıyorsa benim önerim: Formatı at yeniden güzel bir kurulum yap. Sorun çözülsün. Parça parça sorun düzeltmekten çok daha kısa sürecektir.

hakan hakan (15409)