Bilgisayarda internetten dosya yükleme sorunu

Bilgisayarda internetten bir dosya yüklemeye çalışıyorum mesela geçenlerde ubuntu işletim sistemi indiriyordum birden bire bağlantı sorunu verip yarıda kesiliyor tarayıcıdan kaynaklanacağını düşündüm firefox kullandım ondada aynı sorun var bilgisayardan kaynaklanabilirmi acaba lenovo ideapad kullanıyorum intel atom işlemci 2 gb ram yardımcı olursanız sevinirim

furkancet furkancet (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dosyanın bulunduğu server problemi olma ihtimali daha fazla. Değişik zamanlarda yeniden denendiğinde problemin düzelmesi ihtimali olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu tür sorunlar sunucu kaynaklıdır. İndirme işlemlerinizi IDM gibi bir dosya yükleme yöneticisi ile yapmayı deneyin.

      Özellikle büyük boyutlu dosyaları indirirken kopmalar olabilir. Dosya indirme yöneticileri bu gibi durumları ortadan kaldırmak için vardır.

      Herhangi bir download manager indirme kesildiğinde otomatik olarak indirmeyi yeniden başlatır ve dosya kaldığı yerden indirilmeye devam eder (sunucu destekliyorsa).

      Bir de şunu kontrol edin. Dosya yüklemede sorun yaşadığınızda internetiniz de kesilme oluyor mu? Gerçi bu durumu anlamanız zor olabilir. Saniyelik internet kesintisini fark etmeyebilirsiniz ama bu indirme işleminin sonlanmasına sebep olur. Siz en iyisi bir indirme yöneticisi yükleyin.

      Ücretsiz indirme yöneticileri:

      hakan hakan (15394)
      9 yıl önce cevaplandı

        sağ olun orbit downloader işimi gördü çok güzel program ayrıca teşekkürler

        furkancet furkancet (3)