Bilgisayarda karşıdan yüklemeler klasörü kayboldu

Bilgisayarımda karşıdan yüklemeler klasörü kayboldu. İndirdiğim dosyaları bulamıyorum.

Windows 7'de karşıdan yüklemeler klasörüne nasıl ulaşırım?

utku1965 utku1965 (36)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 7'de karşıdan yüklemeler klasörü C:\Users\{KullanıcıAdınız}\Downloads veya  C:\Kullanıcilar\{KullanıcıAdınız}\Downloads klasörü altındadır.

    Bilgisayarım simgesini çift tıklar oradan da sistemin kurulu olduğu C: sürücünü çift tıklarsanız yukarıdaki yolun altında indirilen dosyaları bulabilirsiniz

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

    • hakan ve temmuz aynen önerilerinizi yaparak sorunum çözüldü utku1965 9 yıl önce

    Bir virüs sebebiyle gizli dosyalara dönüşmüş olabilir. Gizli dosyaları görünür hale getirip bakmak lazım.

    Veya yanlışlıkla silindiyse çöp kutusundadır; bakmak lazım.

    Eğer problem sadece bu klasörün yok olması/kaybolması ise aynı parametrede (adres) aynı isimle yeni bir klasör oluşturulabilir (Mouse sağ tık menüsü yolu vasıtasıyla).

    Son olarak; "Karşıdan yüklemeler" klasörü çok önemli değildir ve zorunlu hiç değildir. Sen istersen karşıdan yüklemeler için download manager'in yada internet browser'ların için farklı ve özel bir klasörde atayabilirsin. Mesela ben bu işler için daima masaüstü'nü tercih ederim ve sonra buradaki download edilmiş dosyayı ihtiyaç durumlarına göre başka bir klasöre taşır veya masaüstünde kullandıktan sonra doğrudan oradan silerim.

    Demokrasilerde çare tükenmez. :_)

    Not: Kaybolan dosyalar ve "Karşıdan yüklemeler" klasörü, bilgisayarda -isimleri doğru olarak yazılıp- aratılabilir ve eğer silinmediylerse yerleri bulunabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kaldır'a tıklamışsın. Sistem Geri Yükleme yi aç karşıdan yükleme klasörünün olduğu tarihe geri döndür

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)