Bilgisayarda kendiliğinden reklam sayfaları açılıyor. Nasıl düzeltirim?

Selamınaleyküm bugün karşılaştığım çözemediğim bir sorunu sizlere sormak istedim tarayıcımda durduk yere reklamlar açılıyor adwclenaer gibi bir çok virüs programı denedim fakat engel oluyor adw yazısını nereye yazarsam onu hemen kapıyor yeni virüs programı yüklemeye çalışsamda yüklememe engel oluyor bilgisayarın kendi güvenlik sistemi görmüyor ve bir çözümü bulamadım araştırma yaptım internette hiç bir yerde aynı sorunu yaşayan olmamış

sezerackgz sezerackgz (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aleyküm selam hoş geldin.

    İlk olarak reklam virüsü sorununun ne zaman oluştuğunu hatırlıyorsan, bilgisayarını o tarih öncesine geri döndürmeni tavsiye ederim. Sistem Geri Yükleme ile bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsin. Sistem Geri Yükleme yapmak için Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? linkine tıklayıp oradaki adımları uygulaman yeterli.

    Eğer Sistem Geri Yükleme işi çözmezse Adwcleaner'dan çok daha güçlü anti-malware yazılımlarıyla bilgisayarını tam taramadan geçirmen gerekiyor. Aşağıda linkini verdiğim anti-malware yazılımlarının her biriyle bilgisayarını tam taramadan geçir, daha sonra kendiliğinden reklam çıkma sorunu çözülecektir.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    Yalnız programları indirip kurduktan sonra taramayı yapmadan önce bilgisayarını Güvenli Mod'da açarsan daha iyi olur. Güvenli Mod Windows dışında bütün zararlı-zararsız ek yazılımları kapatacağı için dolayısıyla anti-malware çalıştırmanı reklam virüsleri engelleyemeyecektir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle bu güzel cevaplarınız için teşekkür ederim daha önce siz demeden yani sorunu yaşar yaşamaz güvenli modda çalıştırıp hitman pro adwcleaner ile temizlemeye çaliştik virüs buldu iki programda ve ikisiylede temizledim bi 30 dakika kadar bilgisayarı kullanırken hiç bir sorun yaşamadım ardından gine aynı şeyleri yaşamaya başladım çözümü olur diye sistem geri yüklemeyide düşündüm fakat mouse ve klavye aktif olmuyor windows10 kullanıyorum şimdiden teşekkürler

      sezerackgz sezerackgz (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Sistem geri yüklemeyi yapmaya çalışırken nasıl bir hata aldın tam olarak? Sonları anlayamadım maalesef. omercik 5 yıl önce