Bilgisayarda Keylogger Olup Olmadığını Nasıl Anlarım? Nasıl Silerim?

Bilgisayarda Keylogger Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Keylogger Olup Olmadığını Nasıl Tespit Ederim?

Keyloggeri Nasıl Silerim?

ardahd ardahd (631)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarımda Keylogger Olduğunu Nasıl Anlarım? Nasıl Silerim?

    Keylogger olduğunu nasıl anlarım? : Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır.✓

    Keyloggeri nasıl silebilirim? : c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log dosyalarını görüyorsan pc'de keylogger var demektir. Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipte çalıştırıp regedit'e girin. ( Başlat, çalıştır'dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.Böylece keyloggeri silmiş olcaksınız.✓

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bu bilgilendirme hatalı olmuş.

      Keylogger yazılımların yüzlerce türü var. Her keylogger farklı dosyalara ve farklı özelliklere sahiptir.

      Temizlenmesi ve tespit edilmesi için ayrı ayrı yöntemler kullanılır.

      Keylogger'ların gelişmiş olanlarının manuel olarak tespit edilmesi çok zordur.

      Keylogger yazılımların büyük çoğunluğu Norton Power Eraser gibi programlar ile tespit edilebilir.

      Güncel antivirüs yazılımları bilinen keylogger yazılımları tespit edebilir.

      Keylooger tespit edilmek isteniyorsa doğru olan yöntem bilgisayarı güncel antivirüsler ile taramaktır.

      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

      HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

      Yukarıdaki yazılımlar bilinen keylogger yazılımları tespit edebilir.

      Sonuç olarak, manuel olarak keylogger silmek, tespit etmek doğru bir yaklaşım değildir.

      Herhangi bir Windows sistem dosyasına yerleşen ve bu dosya ile hareket eden dosyanın keylogger olup olmadığını manuel olarak nasıl tespit edebilirsiniz? Bunu manuel olarak yapamazsınız ama antivirüs programları bilinen virüslerin imzalarından bunu tespit edebilirler.

      murat murat (12492)