Bilgisayarda kulaklığından az ses geliyor. Sesi yükseltebilir miyim?

Kulaklığımdan dolayı sesler az diğer kulaklığımda sesler istediğim gibiydi ama bu kulaklıkta nedense sesler az geliyor bu sesleri yükseltmek için porogram var mı ya da bir çözümü?

Kulaklıktan gelen sesi yükseltebilir miyim?

taha18 taha18 (9)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer bilgiayarda ses çıkışları yüksekse, tüm ses değerleri yüksek olarak ayarlandığı halde ses kulaklıktan az geliyorsa sorun kulaklıktadır.

    Kulaklıktan az ses geliyorsa bu kulaklığın ses kalitesinin düşüklüğünden kaynaklanıyordur.

    Programla kulaklıktan gelen sesleri yükseltmek, kaliyeti bozmadan mümkün değil. Bazı programlar ile, mixer programlar, ses seviyeleri ile oynayabilir.  Fakat bu şekilde istediğiniz verimi alamazsınız.

    Daha kaliteli ve yüksek ses çıkışlı bir kulaklık almalısınız.  Kulaklıkta frekans tepki aralığı ne kadar geniş ise o kulaklık o kadar kalitesi ses verir. En düşük ve en yüksek frekanstaki sesleri duyabilirsiniz.

    Yine Hassasiyet, Hoparlör çapı, Yalıtım gibi faktörler iyi bir kulaklıkta iyi yüksek seviyelerde olmalı.

    Özet olarak kulaklık sesini yazılımla yükseltemezsiniz.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • kulaklık sesini yazılımla nasıl yükseltebilirim ? taha18 8 yıl önce
    • Kulaklık sesi değil ama mixer programlar ile oynayarak seste artış sağlayabilirsiniz. Sonuçta bu durum kulaklığı da etkiler. Ama bu işlem sizi tatmin etmeyecektir. Beklediğiniz gibi olmaz. hakan 8 yıl önce