Bilgisayarda Kullandığım tüm klavyeler git gel yapıyor

Arkadaşlar bilgisayara taktığım bütün klavyeleri git gel sorunu yapıyor. Gidiyor, 2 saniye sonra geliyor. Yeni klavye aldım. Sorun aynı. Eski klavyeyi taktım, aynı. Güç yönetimi USB askıya alma kapattım, bu aygıtı kapatsın seçeneklerini kapattım, format attım, başka işletim sisteminde denedim, başka USB portlarında denedim, sonuç değişmedi. 3 4 adet klavye ile denedim 1 si dark gk 1000 diğeri platton ol 357 diğeri trust marka başka bilgisayarda sorun olmuyor

force1910x force1910x (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    git gel yapıyordan kastın sanırım bilgisayar klavyeyi bir tanıyıp bir tanımıyor?

    Pek çok şeyi denemişsin. Sorun belli ki yazılımsal değil (format ve farklı işletim sistemleri denemişsin)

    Farklı USB portlar ile denemişsin sonuç değişmemiş. Peki o USB portlara USB bellek gibi USB üzerinden çalışan başka bir cihaz taktığında bu sorun oluyor mu? Bunu test edebilir misin?

    Masaüstü bilgisayar kullanıyorsan, USB soketlerin ile ilgili bir temassızlık sorunu olabilir. Anakart bağlantısında bir sorun olabilir. Bu sebepten bazen görüyor, kasa hareket ettiğinde, hafif sallandığında temas kesiliyor olabilir.  Bence o portları başka bir USB cihaz ile test et.  Harici disk olur, USB fare olur. Bunlarla bir test et bakalım. Bir de anakart marka modelini belirtirsen iyi olur.

    alattin alattin (16984)
    1 yıl önce cevaplandı

      öncelikle teşekkür ederim başka usb vs taktığım zaman sorun olmuuor klavyeleri laptop üzerindende denedim git gel vs olmadı o portlara hepsını tek tek usb bellek vs taktıgımda sorun olmadı klavye aygtım için sadece sorun oluyor bu arada anakartım ecs g41-tr3 modeli lga 775

      force1910x force1910x (1)