Bİlgisayarda ram kullanımını nasıl azaltabilirim?

Merhaba arkadşalar bi laptop a sahibim malum ram 2 gb. Görev yöneticisinden baktığımda tüm programlar kapalı iken antivirüs dışında %40 lık bi ram kullanıyor steam den de oyun oynuyorum nasıl daha az ram kullanımı sağlaya bilirim.

dwm.exe yi kapadım bu hale geldi

WİN 7 2 GB RAM 64-BİT İNTEL EKRAN KARTI

xazxaz10 xazxaz10 (55)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    2GB bahsettiğin gibi günümüz şartları için yetersiz bir bellek miktarı. Kullanılan bellek yani Ram miktarını azaltmak için başlangıçtaki gereksiz uygulamaları kaldırabilirsin:

    Şu linkte gereksiz program ve servisler nasıl kapatılır anlatılıyor: Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

    Bunun dışında bilgisayarında virüs / zararlı yazılım olmadığından emin ol. Bunlar ciddi Ram kullanımınına sebep olurlar.

    Açık uygulamaları kapatmak dışında yapabileceğin pek de bir şey yok. Yani kullanılan Ram mikyarını azaltmak için yapacileceğin sihirli bir yöntem yok. Yukarıdaki işlemleri yapmam yeterli olacaktır.

    murat murat (12492)