Bilgisayarda ses yankılanıyor

Merhaba;

Ses kartı aldım çalıştırmayı başaramadım sonra ses yankılanmaya başladı bilgisayarda. Kulaklık'ta da öyle. Ne yapabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Önce ses kartı sürücüsünü -ve varsa ek yazılımlarınıda- kaldirir/silersin, daha sonrada doğru sürücüyü yuklersin.

    Fakat eğer yüklenen ses yazılımında efekt'ler falan varsa (Creative ses kartlarında oluyor) o seçimi iptal etmek ve normal/efekt'siz ses seçmek gerekir. Eğer sebep buysa bu durumda sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemek gerekmez.

    temmuz temmuz (12505)