Bilgisayarda WiFi programının silindiği nasıl anlaşılır?

Wifi ile internet bağlanıyorum uzun zamandır .

Bir süredir bağntıda kesikliler omaya başladı.

Ve ilginç bir durum şu ki leptopun mause ve klavyesini kullanırken internet bağlantısı 1 dakika geçmeden kesiliyor.

Fakat ek mause ve klavye kullanırken internet  kesilmiyor  ve  çok uzun süre kullanabiliyorum .

Ve bir ilginç durum daha leptopu biraz kıpırdatayım bağlantı yine kesiliyor ve  uzun süre gelmiyor.

Fakat artık tamamen gitti hiç bağlanı,mıyor wifiyle.

Şansımı kablolu bağnmakta denedim  ve neyse ki bağlandım sorun yok.

Ama wifi yle bağlanmıyor kesinlikle internet simgesinde çarpı var .

Kardeşim wifi programının silinmiş olabileceğini söyledi.

O yüzden bunu soruyorum .  Sizce ne olabilir ?

Bilgisayardan WiFi programının silindiği nasıl anlaşılır?

WiFi programının adı nedir?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WiFi programı derken kastettiğin şey nedir? Daha fazla detay vermelisin.

    WiFi ağlarına bağlanabilmeni sağlayan WiFi sürücüsünü kastediyorsan; eğer WiFi ağlarını göremiyorsan, yani bilgisayarın o WiFi ağlarının olduğu bölüm hiç açılmıyorsa ve internet simgesi üzerinde çarpı işareti varsa, WiFi sürücüsü ya silinmiştir ya da devre dışıdır.

    Laptopun WiFi sürücüsü silinmiş görünüyor, WiFi'ye bağlanamamanın temel sebebi bu. WiFi donanımı arızalı da olabilir, bunu deneyerek anlarsın. Ethernet kablosuyla bilgisayarı internete bağlayıp uygun sürücüyü indirip kurmayı deneyebilirsin.

    Acer marka laptopların sürücüsü https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/drivers adresinde bulunur. Buraya gidip laptopun seri numarasını girdikten sonra karşına sürücüler çıkar. Daha sonra Wireless yazan sürücüyü indirip kurman gerekiyor. Bunu dene bakalım, nolacak.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sorumu güncelledim . ve evet internet simgesi üzerinde çarpı işareti var. Nasıl çözebilirim . @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Görünen o ki WiFi sürücüsü sıkıntılı. Öncelikle Aygıt Yöneticisi'ne girip "ağ bağdaştırıcıları"nı genişletip bir resmini koyabilir misin? @mat7 omercik 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/Yg8OjZ.jpg Güncelliğinide kontrol ettim güncel olduğunu söylüyor. Ayrıca internet simgesi üzerine gelip sorun gidere tıkladığım da sorunu çözmeye çalışıyor ve şu sonuç çıkıyor https://i.hizliresim.com/nO9JM5.jpg @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Birinci resimde gösterdiğin şey ethernet sürücüsü, sana WiFi sürücüsü lazım. Bilgisayarın marka ve modeli hakkında detaylı bilgi verirsen uygun WiFi sürücüsünü bulmaya çalışayım. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • WiFi sürücüsümü silinmiş anlamadım ? Eğer öyleyse bu sorunu birden yaşamam gerekmiyormu ? Yani internet kesintilerini ara ara değilde bir kerede kesilmesi ve bir daha bağlanmaması gerekmezmi ? Ve bu sorunu leptopun kendi mause ve klavyesini kullanırken olması doğalmı sizce ? Bilmeyerek şunu tahmin ediyorum ben sanki leptopun içinde wifi alıcı parçası arızalandı . Böyle bir şey olabilir mi sizce ? Buu arada marka ve model bu Acer ASPİRE 5742G @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Cevap verebilmek için anca müsait oldum. Evet doğru anlamışsın, WiFi sürücüsü silinmiş. İnternet kesintilerinin ara ara yaşanmasının sebebi, WiFİ sürücüsünün silinmeden önce kendiliğinde devre dışı kalıyor olması olabilir. Laptopun içindeki WiFi donanımının arızalı olup olmadığını bilmiyorum. Mesajıma bazı eklemeler yaptım, bakabilir misin? @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Doğrudur yoğunsunuzdur. İlginç bir durum oldu az önce bilgisayarı hazırda beklet yapmıştım açtım ve ekran siyah ekranda baya takılı kaldı açılmadı. Bende tamamen kapatıp tekrar açtım ve wifi geri geldi çalıştı. Şimdi iki bağlantıda çalışıyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Kabloyu çıkarmalımıyım yoksa iki bağlantı kalabilir mi ? Bence bu sorun donanımsal . @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Donanımsal olsa tamamen WiFi bağlantısı kesilirdi. Bence donanımsal bir problem yok. Aygıt yöneticisinde WiFi aygıtına sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın. Özellikler bölümünden Güç yönetimi sekmesine gelin. Orada "Windows bu aygıtı kapatsın" seçeneği işaretliyse kaldırın. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Aygıt yöneticisine girdim fakat WiFi aygıtı diye bir şey yazmıyor . @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Ağ bağdaştırıcıları altındaki her şey internete bağlanabilmenizi sağlayan WiFi aygıtlarıdır. Onları kastediyorum. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Yaptım ama durum aynı. . Akşam gelen wifi sabah gitmişti zaten. Ayrıca bir bilgi daha vereyim bilgisayarın küçük bir sarsıtısından bile wifi gidebiliyor. @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Şuanda bilgisayarında internet yok mu? @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Var kablolu bağlanıyorum. Wifi yok. @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • imkan varsa teknik servise başvurmak heralde en mantıklısı gibi duruyor. kendi kendine gidip gelmesi çok tuhaf, donanımsal problem olabilme ihtimali var sanırım. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Bence kesin öyle donanımsal. programla veya bir ayarla ilgili olsa birden kesilir ve program tekrar yüklenip işleme girene kadar wifi gelmez bence . Neyse ilginize teşekkürler bilginize sağlık . Kolay gelsin . @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Evet ben ilk başta sadece yazılımsal sandım ama kendiliğinden kesilip kafasına göre gelmesi hayra alamet değil. Donanımsal problem olma ihtimali çok yüksek. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Aynen öyle . @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Yine ben geldim . Akşam bahsettiğm durum yine oldu ve wifi gene geldi . Fakat ben bir meraklılık ettim ve ağ paylaşım merkezinden wifi bağlantısını kapattım ve bilgisayarın wifi ışığı söndü tabi. Ve dahası tekrar açma yolunu bulamıyorum . Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz yine lütfen . Nasıl açabilirim wifi bağlantısını ? @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Herhalde ağ ve paylaşım merkezindeki WiFi özelliğini devre dışı bıraktın. Oraları kontrol et, sağ tıkla etkinleştir yazısı aktifse etkinleştir. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Aynen öyle yaptım devre dışı bıraktım . Ediyorum kontrol ama etkinleştiri bulamıyorum @farurhenho (3964) mat7 6 yıl önce
    • Etkinleştir seçeneği aktif değilse yine aynı kendi sorunu oluşmuştur belki. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Tamam ya buldum Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir e girecekmişim açtım yani şükür :) Kusura bakmayın :) @farurhenho(3964) mat7 6 yıl önce
    • Sevindim düzeltmene, hayırlı olsun. :) @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Peki iki sisteminde açık kalmasına bir sakınca var mı sizce ? @farurhenho(3964) mat7 6 yıl önce
    • Hiçbir sakınca yok. Ethernet ve WiFi açık kalabilir. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • SÜPERSİNİZ :) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM :) @farurhenho(3964) mat7 6 yıl önce
    • Problemin düzeldi herhalde, çözüm olarak işaretlediğine göre :) @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Yani problem devam ediyor aslında, ama problemin en azından ne olabileceğini büyük olasılıkla çözdük diye düşünüyorum. Hem güzel bilgilerde verdiniz bana yaramazsa başkasına mutlaka yarar diye düşündüm bu yüzden işaretlemeyi uygun gördüm . Sanırım bir sakıncası yoktur :) @farurhenho(3964) mat7 6 yıl önce
    • Elbette hiçbir sakıncası yok, duyarlılığın için teşekkür ederim. @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Yardımlarınız için bende hepinize teşekkür ederim . @farurhenho(3964) mat7 6 yıl önce