Bilgisayarda yüklü programların adlarını txt dosyasına kaydetme

Bilgisayarda yüklü olan tüm programların listesini txt dosyası gibi bir dosyaya nasıl aktarırım? Bilgisayarda yüklü programların listesini dışa aktarmak mümkün mü?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarda yüklü olan tüm programların listesini bir metin dosyasına aktarmak mümkündür. Yüklü olan programları txt dosyasına aktarmak için:

    1. Windows arama bölümüne Powershell yazın çıkan sonucu sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin.
    2. Powershell ekranında şu komutu uygulayın:
      Get-ItemProperty HKLM:\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\* | Select-Object DisplayName, DisplayVersion, Publisher, InstallDate | Format-Table –AutoSize > c:\Programlar.txt

    3. Bu komut sonunda C sürücüsünde Programlar.txt adında bir dosya oluşacaktır. Tüm yüklü programları bu listede bulabilirsiniz.
    alattin alattin (16999)