Bilgisayardaki dosyaların tamamı sıkıştırılmış nasıl açabilirim ?

Bilgisayarımda benim herhangi bir müdahalem olmadan bütün dosyaları sıkıştırmış ve yeni açılan dosyaları da sıkıştırılmış bir şekilde açıyor. C klasörüne sağ tıklayıp baktığım zaman "disk alanında kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır" sekmeside seçilmemiş.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Bilgisayarda bu durum bir yavaşlığa sebep olur mu? Çünkü bilgisiyarım öncesinde iyi çalışırken şimdi kasmalar oluyor bu konu için de ne yapabilirim.

vivian vivian (15)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Disk alanın azaldıysa Windows otomatik olarak tüm diski sıkıştırmıştır. Öncelikle yeterli disk alanın olduğundan emin olmalısın.

    Şunu deneyebilirsin:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştır (Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?)
    2. Komut isteminde şu komutu yaz ve enter tuşuna bas.
      fsutil behavior set disablecompression 1

    3. Bilgisayarı yeniden başlat

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • dediğinizi yaptım ama bir değişiklik olmadı vivian 4 yıl önce