Bilgisayardaki metin dosyalarını sesli olarak okutabilir miyim?

Masaüstünde bir metin dosyası var, okumaya üşeniyorum :) Sesli olarak okutmanın bir yolu var mı? Bir programı var mı mesela?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ne kadar sizi memnun eder bilmiyorum ama Balabolka diye bir program var, bu isteğinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir. Text ve Word dosyalarını destekler, font farketmeksizin her türlü dosyayı açıp sesli olarak okutabiliyorsunuz. Ayrıca tercihen sesi MP3 olarak kaydedebilirsiniz.

    Balabolka programı indir

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • bunu indirdim fakat bazı cümleleri okumuyor yani ben cam yazıyorum kam diye okuyor neden acaba :D sevgikilinc 6 yıl önce
    • Maalesef ingilizce sesle okuduğu için bazı Türkçe cümleleri, Türkçe karakter içeren cümleleri istediğiniz gibi okumayabiliyor. Ama yinede benim bildiğim en iyisi bu :) @sevgikilinc omercik 6 yıl önce
    • tesekkurler yinede sevgikilinc 6 yıl önce
    • "Yinede"'ye gerek yok. Teşekkür zaten çok gerekmez ama eğer mesele "incelik ve kibarlık" ise, o halde sadece "teşekkür"..@sevgikilinc :) temmuz 6 yıl önce

    Okumaya üşenenlere, programsız olarak Google Çeviriyi tavsiye edebilirim :)

    Metin bölümüne kopyala yapıştır yaparak alttaki (veya üstteki) hoparlör ikonlu "Dinleyin" düğmesine tıklarsın, bu kadar. Türkçe seslendirme desteklidir.

    Ayrıca webde bunun için çeşitli programlarda bulunur ama çoğunlukla bunlar Google Çeviri seviyesinde başarılı seslendirme yapamazlar ve zaten bunlardan çoğunun türkçe seslendirme desteğide bulunmaz.

    Google Çeviri (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)