Bilgisayardan 2 saate bir tuhaf bir ses geliyor. Ne olabilir?

Bilgisayarda bazen 10dkda bir bazen 2 saatte bir gelen genelde geceleri duyulan bir ses çıkmaya başladı 2 gündür ve bu ses bilgisayarların açılış sesine benziyor ne olduğunu anlayamadım, bilen biri çıkar umarım

Sesi uyarlayacak bir video bulmam lazımdı 😂

https://youtube.com/shorts/d-_V6TRTTj8?feature=share

kullanici534124 kullanici534124 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu HDD yani sabitdisk sesine benziyor. Bilgisayarında HDD varsa ses ondan geliyordur. Kasa kapağını açarak kulağını yaklaştırdığında duyabilirsin.  diskin uyku moduna girip sonrada uyku modundan çıkarsa bu ses gelmesi normaldir. Disk kafası park konumuna geçer. Sonra uyarıldığında disk medyaları dönmeye ve disk kafası da harekete geçer. Bu durumda böyle bir ses gelmeye başlar.  Daha önceden de geliyor ama sen fark etmemiş olabilirsin  (bazen fan sesi bu sesi bastırır)

    Disklerinde bir sorun yoksa dert etmene gerek yok.

    alattin alattin (16999)