Bilgisayarı açarken "No bootable device - insert boot disk and press any..." hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

Bilgisayar açılış sırasında yukarıda ki hatayı veriyor ve açılmıyor. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. BIOS ekranında işletim sisteminin kurulu olduğu SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor. HDD'de sorun yok o doğru bir şekilde gözüküyor. Bilgisayarın marka ve modeli Acer Nitro 5. Sorun nedir?

noobxx noobxx (25)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Boot edilebilecek cihaz bualmadığını söylüyor. BOOT menüsünden elle işletim sisteminin kurulu olduğu diski seçip deneyin.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Hocam elle girip seçiyorum ancak işletim sisteminin kurulu olduğu SSD'yi BIOS ekranından anladığım kadarıyla bilgisayar görmüyor. Normalde marka model yazması gerekli iken şu anda SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor. noobxx 2 yıl önce
    • Tek bir tane disk mi görünüyor BIOS'ta? Eğer garantiye sıkıntı çıkarmayacaksa SSD'yi söküp tekrar takıp dene @noobxx hydra 2 yıl önce
    • Evet hocam bir tane disk görünüyor o da HDD. Söktüm bilgisayarı garantisi bitmişti, herhangi bir sorun gözükmüyor diskleri de söktüm tekrar taktım yine aynı sonuç SSD'ye ulaşamıyorum. noobxx 2 yıl önce
    • SSD'nin markası nedir? @noobxx darkcrak 2 yıl önce
    • Başka bir bilgisayara takma fırsatın varsa tak. Olmadı bir bilgisayarcıya götürüp SSD çalışıyor mu diye test et mutlaka. @noobxx hydra 2 yıl önce