Bilgisayarı açtığımda açılan programları engelleme nasıl yapılır?

Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda RunDLL diye bi şey geliyor error veriyor her açtığımda bu geliyor ekran görüntüsüde aldım buyrun link : http://i.hizliresim.com/L4yRGa.png

taha17 taha17 (91)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba hataya bakıldığında Oktoberfest klasörü altında bir dll dosyasının başlatılmasında sorun olduğu yazılı.
    Bilgisayarınızda bir zararlı bulaşmış olabilir.

    Zararlıyı temizlemek için aşağıdaki programları kullanın.

    AdwCleaner kullanarak istenmeyen reklam yazılımlarını silmek.

    1. AdwCleaner programını Su adresten indirin.AdwCleaner.exe dosyasına çift tıklayarak açın.

    2.J'accepte(Kabul Ediyorum) butonunu tıklayın.

    3. Scan(Tarama) butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

    4. Tarama işlemi bittiğinde Clean(Temizle) butonuna tıklayarak bulunan zararlıların silinmesini bekleyin.

    5. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir uyarı ekranı çıkarsa yeniden başlatın.

    6. Yeniden başlattıktan sonra karşınıza nelerin silindiğini ve ne yapıldığı hakkında bilgi içeren metin belgesi çıkacaktır.

    Malwarebytes kullanarak bilgisyarınızda bulunan kötü amaçlı yazılımları kaldırma

    1. Malwarebytes programını şu adresten indirin.

    2. Deneme sürümü aktifleştirme seçeneğinin kaldırılmış olmasına dikkat ederek kurulumu tamamlayın.

    3. Programı çalıştırdıktan sonra güncelleme işlemi istiyorsa onay verin ve güncellemenin bitmesini bekleyin.Güncelleme bitmeden tarama işlemine başlamayın aksi halde yeni çıkan kötü amaçlı yazılımları Malwarebytes tanımayabilir!

    4. Güncelleme işlemi bittikten sonra Tara menüsü altındaki Perform a Full scan seçeneğini seçerek tarama işlemini başlatın.

    5.Tarama işlemi biraz vakit alabilir lütfen bekleyiniz.

    6. İşlem bittiğinde bulunan zararlıların listesi önününüze gelecektir.Tüm zararlı yazılımları Karantinaya Al butonuna tıklyarak etkisiz hale getirin.

    Çözüm 2: Msconfig başlangıç ayarlarından hataya sebeb olan dosyanın başlatılmasını engelleyin

    1.Başlat menüsüne gelerek çalıştır yazın ve tıklayın veya Windows+R tuşları ile çalıştırı başlatabilirsiniz.

    2. çalıştır bölümüne msconfig yazın ve enter e basın.

    3. Üstteki menüden Başlatma bölümüne gelin.Burada hangi programların ve dosyaların başlangıçta başlayacağını seçebilirsiniz.Hataya sebeb olan dosyayı bulun ve yanındaki işareti kaldırarak başlamasını engelleyin

    ismailsarp ismailsarp (6010)