Bilgisayarı bir bilgisayarcıda temizletmek ne kadar doğru olur?

Merhaba,

Bir bilgisayarı (laptop) bilgisayarcıda temizletmek ne kadar doğru olur? Veya vatan bilgisayar gibi yerler bilgisayarları temizlerler mi? Termal macun da değiştireceğim.

@temmuz @hakan @ismailsarp

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer teknik olarak bu konulara hakim değilsen, bilgisayarı  bir teknik servise temizletmek son derece mantıklıdır.  Teknik serviste çalışırken, temizlik yapmak için bilgisayarı dağıtan sonra da çalıştıramayan pek çok kişi gelirdi. Özellikle termal macun değiştiriceksen bunu bilen birinin yapmasında fayda var. İşlemci fan soketine zarar verebilirsin. Bazı fan soketleri oldukça sıkıntılı olabiliyor. Benim bile fanı sökerken fan soketine zarar vermişliğim var.

    Vatan bilgisayarın böyle bir teknik servisi olduğunu düşünmüyorum. En azından temizlik anlamında bir işlem yapmıyorlardır.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @hakan Garanti belgesini bulamıyorum da :( Teknik servis için garanti belgesi gerekli mi? toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 faturan duruyorsa yeterli olur. Garantiye gerek yok. Çoğu zaman fatura da gerekli değil. Ürün seri numarasından garanti sorgulaması yapabilirler. hakan 6 yıl önce
    • Soruna gerekli ve yeterli cevabı @hakan vermiş. İlave edilecek bir şey yok diye düşünüyorum. Kolay gelsin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Fakat PC iç temizliği ve termal macun yenilemesi garanti kapsamındamıdır bilemiyorum. Bundan emin değilim (Arıza değilde bakım olarak değerlendirebilirler ve bakım oluncada ücret talep edebilirler). @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz haklı temizlik işlemi garanti kapsamına girmez. @toprak34 hakan 6 yıl önce