Bilgisayarı her açtığımda out of range hatası çıkıyor

Arkadaşlar bilgisayarı her açtığımda ekranın ortasında çokta büyük olmayan out of range ! yazısı çıkıyor ve yaklaşık 1 dakika sonra yazı gidiyor 1440*900 kullanıyorum mesela csgo oyununda çözünürlüğüm 1024*768 oyunu alta aldığımda bu yazı çıkıyor oyunda da devam ediyor ve yazı tekrardan gidiyor

khann khann (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen bilgisayarındaki bir yazılım (ekran kartına ait olan bir yazılım da olabilir) ekran çözünürlüğünü değiştiriyor.  out of range uyarısı arada bir çıkıyor ve sorun kendiliğinden düzeliyorsa bunu önemseme.

    Eğer  out of range uyarısı geliyor ve ekranda hiç görüntü yoksa sorun var demektir.  Bir oyun, uygulama ekran kartı çözünürlüğünü yukarı çekiyordur. Ekran kartın da bu değeri desteklemiyorsa out of range uyarısı verir. Program sonra normal desteklenen değerlere geri çekiyordur.

    Ek: Şunu dener misin? Genel PnP Olmayan monitör sorunu nasıl çözülür?

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Monitörüm eski bir benq modeli 1366*768 destekliyor fakat 1440*900 gösterebiliyor sanırım bu yüzden bu hatayı veriyor çok can sıkıcı kimse böyle bir hatayla karşılaşmamış khann 5 yıl önce
    • Ekran çözünürlüğünü 1366*768 de tutsan? Şuan normal çözünürlüğün kaç? @khann hakan 5 yıl önce
    • Biraz küçük geliyor üstü ve altı siyah alışık değilim gibi yani :D khann 5 yıl önce
    • http://prntscr.com/kjl2m4 şuna bakarmısın khann 5 yıl önce