Bilgisayarı kapatırken veya oturumu kapatırken "Elara" Adlı uygulama engelliyor

Merahaba arkadaşlar başlıktada belirttigim gibi Elara adli uygulama nedir? ve neden engeller

oyuntubeyoutuber oyuntubeyoutuber (-89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dosya gezgininde "elara" aratırken önceden "gizli dosyaları görünür" yapmalısın:

    Gizli dosyaları nasıl görünür yapılır? (tıkla)

    Elera görünür olursa el ile silebilirsin.

    Daha sonra virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    En son olarakta temp dosyalarını (geçici dosyaları) el ile silersin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    Görev yöneticisinden kapat ordan kapanmassa görev

    İşlemlere geç ve ordan bulup uygulamayı kapat.

    Olmassa uygulamayı kaldır

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

      Elara | Microsoft Community (tıkla)

      Yukarıda verdiğim linke biraz baktım. Elara 3. parti bir yazılım (istenmeyen) bir programı yüklerken yanında gelmiş olabilir veya crackli programları kurarken yanında kurulmuş olabilir.

      @temmuz 'un verdiği linklerdeki verdiği anti-virüs / anti-malware 'ler ile virüs taraması yap.

      toprak34 toprak34 (2026)