bilgisayarı kapatıyorum kendi kendine açılıyor tekrar

merhaba arkadaşlar ben bilgisayarı kapatıyorum fakat kendi kendine tekrar açılıyor aygıt yöneticisinden internet aygıtındaki tikleri kaldırdım ama yine olmadı yardımcı olurmusunuz sistem bilgileri aşağıda

Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GT 730

Anakart modeli: ASUS P5G41T-M LX

Bios Markası : American Megatrends Inc.

DMI BIOS Bios Sürümü:1101

SMBIOS Sürümü:2.5

İşlemci İsmi: Intel Xeon L5420

Intel (R) Xeon (R) CPU L5420

emrah662020 emrah662020 (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba,

    Bu tarz bir sorun yazılımsal bir soruna pek benzemiyor. Sorunun nedeni bilgisayarınızın güç düğmesinin şase yapması veya bozukluk nedeniyle bilgisayarınızı tekrar açması olabilir. Bunu anlayabilmek için güç tuşunu kontrol etmeli veya güç tuşunun anakarta olan bağlantısını kesmelisini. Aşağıdaki yöntemle bu durumu deneyebilirsiniz.

    Bilgisayarınızın güç tuşunun anakarta olan bağlantısını kesin. Bilgisayarın içini açtığınızda güç tuşuna bağlı iki adet kablosu olan ve ucunda küçük bir jumpe rile anakarta bağlı olduğunu göreceksiniz bu jumperi çıkartın. Bu durumda güç tuşu işlevsiz olacağından tekrar bilgisayarı açmak için, reset tuşunun jumperini anakartın güç tuşu bölmesine takın. Bu durumda reset tuşu ile bilgisayarı açık kapatmayı bir süre deneyin. Eğer bu sorun düzelirse sorunun tuş kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    3 yıl önce cevaplandı

    • pek birşey anlayamadım ama komşumuz bilgisayardan anlıyordu ona yaptırdım ama yinede bildiğiniz şeyler olursa yazarsınız belki yine lazım olabilir emrah662020 3 yıl önce

    yeniden başlatmadığına eminmisin evet ise bataryayı çıkar şarjdan da çıkar en iyisi bu

    talha9797 talha9797 (5)
    3 yıl önce cevaplandı

    • PC bu kardeş leptop degil sürekli çıkar tak yapamam halledildi zaten gerek kalmadı ama yinede bildigin birşeyler olursa yaz emrah662020 3 yıl önce
    • kardeş halledildiye bi çözümü seç de btisin talha9797 3 yıl önce

    Bir çok kaynakta şu yöntemi deniyorlar ve başarılı oluyorlar.

    Çözüm:

    1. Aygıt yöneticisini aç.
    2. Ardından ağ bağdaştırıcıların'dan wifi kartının üzerine sağ tıkla ve özellikler'e tıkla.
      • Qualcomm gibi isim olacak İntel'de olabilir ama sizin bilgisayarda hangi wifi kartı varsa onun üzerine sağ tıkla.
    3. Özelliklerden güç yönetimine gel ve Bu aygıt, bilgisayarını başlatsın'daki tik'i kaldır veya tik yoksa o kutucuğa 1 kere tıkla ve tik'i aktifleştir.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • bunu yaptım zaten kardeş olmadı ama gerek kalmadı halledildi emrah662020 3 yıl önce