Bilgisayarı kapatma sorunu

Merhaba.

Windows 7 Professional 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayarımı Başlat>Bilgisayarı kapat kombinasyonlarını kullanarak kapattıktan sonra bilgisayar 15 saniye içerisinde geri açılıyor. Sorun işletim sistemimdemidir yoksa donanımsal olarak mı bir sorun yaşıyorum.

NOT: Bilgisayarı power supply in ON/OFF düğmesinden kapatmadığım zaman power supply in olduğu yerden ince bir ses geliyor.

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınızın Bios bölümünde Wake On Lan gibi bir seçenek olmalı. Bunu kapatmalısınız.

    Bu ayar ağ üzerinden gelecek sinyal ile bilgisayarı açmaya yarıyor.  Bu özelliği Disable yaparsanız sorun hallolur diye düşünüyorum.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Sanırım söylediğiniz yeri bulamadım ama yine de teşekkür ederim berk 10 yıl önce