Bilgisayarı modeme kabloyla nasıl bağlarım?

Laptop bilgisayarı kabloloyla modeme bağladım ama internette izlediğim videolarda cihaz gibi bir şey kullanıyor ben onu kullanmadan bağlanabilir miyim? Video'da modemi o cihaza, cihazı'da bilgisayara bağlıyordu. Ben direkt bağladım nereden ayarlayacağımıda bilmiyorum?

mlekesizzz mlekesizzz (40)
3 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap

Normal bir CAT6 kablonun bir ucunu modeme, diğer ucunu laptop'a takacaksın.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • taktım mlekesizzz 3 yıl önce
  • ama hala koblosuza bağlı mlekesizzz 3 yıl önce
  • kablolu ethernet oluyor herhalde internette öyle gösteriyor taktım ama hala bağlı değil diyor mlekesizzz 3 yıl önce
  • https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/ethernet-kablosunu-g%C3%B6rm%C3%BCyor/c0167a02-e002-4bba-966b-bb1e2b21717e mlekesizzz 3 yıl önce
  • burdakini uygulasam mlekesizzz 3 yıl önce
  • cmd kodlarıyla herhangi birşeyi silmez değilmi mlekesizzz 3 yıl önce
  • uygulayabilirsin, bir zararı olmaz ama direkt olarak algılaması gerekiyordu. @mlekesizzz Wi-Fi'ı kapatıp ethernet kablosunu tak. hydra 3 yıl önce
  • uyguladım ama yine görmüyor mlekesizzz 3 yıl önce

Bilgisayarının ethernet kısmı arızalı olabilir. Bilgisayarının ethernet yerine tamamen oturmamış olabilir yani biraz ittirmen gerek ve ethernet kablosunu bilgisayara taktıktan sonra bekle bilgsisayar algılasın onu. Modemde başka bir yuvaya yerleştir kabloyu ve öyle dene.

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

  • herhangi bir cihaz kullanmaya gerek yok yani mlekesizzz 3 yıl önce
  • öylemi mlekesizzz 3 yıl önce
  • Eğer çalıştıysa internetin kullanmaya gerek yok zaten video bayaa eski ve cat6 kablo'da o zamanlar olmadığını düşünürsek gerek yok ek bir aparata. @mlekesizzz darkcrak 3 yıl önce
  • yok çalışmadı 15 dk bekledim 4 farklı yere taktım ama gelmedi mlekesizzz 3 yıl önce
  • Bilgisayarda sorun olabilir o bölgede veya içine toz kaçmış olabilir yani bilgisayarındaki ethernet girişine toz kaçmış olabilir @mlekesizzz darkcrak 3 yıl önce

ethernet kablosu ile bağlayabilirsin

oguzhan08 oguzhan08 (45)
3 yıl önce cevaplandı

  • bağladım ama bilgisayarda bağlanmadı diye gözüküyor 4 ayrı giriştede denedim ama yinede bağlanmadı diyor mlekesizzz 3 yıl önce
  • oraya toz kaçmış olaiblir kasanı temizleyip tekrar dene oguzhan08 3 yıl önce
  • tamam teşekkürler mlekesizzz 3 yıl önce
  • herhangi bir ayar varmı pc de mlekesizzz 3 yıl önce

Kablosuz ağı kapat.

Daha sonra Cat 6 kabloyu bilgisayarda ethernet portuna tak. Modemin arkasında 1-2-3-4 diye numaralandırılmış portlar vardır. Bazı modemler de 1 port vardır. Bu porta kabloyu tak. Bilgisayarı yeniden başlat.

Bunun dışında yapılacak hiç bir işlem ya da kullanılacak cihaz yok. Bir ayar da yapman gerekmiyor.

hakan hakan (15409)