Bilgisayarı satarken bilgileri çaldırırmıyım ?

Merheba bilgisayarımı satabilirim satarken disklerdeki bilgilerden nasıl kurtulacağımı aşağı yukarı biliyorum ama benim endişem anakart ekran kartı ram işlemci gibi parçalar üzerinden bilgilerimi çalabilirler mi ? Emin olmak istiyorum bu yapılabilirse nasıl bir çözüm uygulayabilirim şimdiden teşekkürler

xlsor xlsor (2)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayardaki verileri kalıcı olarak silebilirsin: Bilgisayardaki verileri tamamen, geri dönüştürülemez şekilde nasıl silebilirim?

    Burada bir de video var: Dosyaları kalıcı olarak silme https://www.youtube.com/watch?v=j4apVSBlJB4

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Hayır diğer parçalardan çalamazlar Harddiske Low Level Format atın yeter. Ama %100 Geri dönüştürülemez anlamına gelmez.

      bkz.

      Low Level Format

      Alt seviye biçimlendirme

      infinity infinity (402)