Bilgisayarı Sıfırlamak

Sayın Değerli Hocalarım,

Dünden bir yana artık bilgisayarım gerçekten çok kasmaya başladı,bugün bilgisayarı sıfırlamayı düşünüyorum ama aklımda bir soru var,aslında cevabını biliyorum da ama yinede size de sormak istedim.

Benim bilgisayarım aslında bilgisayarın işletim sistemi windows 8.1 veya pek emin olmasamda 8'de olabilir.

Şimdi ki hali windows 10. Şimdi ben sıfırladım bilgisayarı windows 8.1 mi olur,yoksa windows 10 mu olur? (Benim cevabım windows 8.1 olucak galiba ama dediğim gibi emin değilim o yüzden bu soruyu size sordum.)

edward edward (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınız daha önce windows 8 imiş veya başkada olabilir önemi yok windows 10 format atmışınız  bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini kullanarak sıfırlarsanız windows 10 olarak sıfırlaristerseniz windows old klasörü duruyorsa  eski işletim sistemine dön seçeneğinden dönebilirsiniz

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Windows 8 veya Windows 8.1'den Windows 10 işletim sistemine yükseltmişsin.  Bilgisayarı sıfırladığında Windows 10 olarak kalır. Sadece bilgisayarı sıfırladığında uygulamalar ve ayarlar fabrika ayarlarına döner. Bunun dışında Windows güncelleştirmeleri ve yükseltmeler geri alınmaz.

      alattin alattin (16984)