Bilgisayarı temizledikten sonra oyunlarda FPS düşüyor

iyi günler lolde yaklaşık 150-200 arası fps alıyordum bilgisayarın temizlik vakti gelmişti fanları vs iyice temizledim işlemcinin termal macununu yenileyip tekrar taktım ancak oyuna girdiğimde 20-80 arası en fazla 100 fps almaya başladım oyuna girince bilgisayar çok ağır olmaya başladı bilgisayar da herhangi bir sorun olmadığını gördüm ekran kartı güncel windows güncel yine de fps yükseltemedim donanımsal bir hata mı veya oyundan kaynaklı bir sorun olduğunu anlayamadım ne yapacağımı da bilmiyorum,bilgisayarımın özellikleri şöyle ;
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 17134) (17134.rs4_release.180410-1804)
                 Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
      System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
             System Model: H81-D3
                     BIOS: BIOS Date: 08/10/15 13:30:27 Ver: 04.06.05 (type: BIOS)
                Processor: Intel(R) Core(TM) i3-4160 CPU @ 3.60GHz (4 CPUs), ~3.6GHz
                   Memory: 8192MB RAM
      Available OS Memory: 8092MB RAM
                Page File: 3174MB used, 6837MB available
              Windows Dir: C:\WINDOWS
          DirectX Version: DirectX 12

xyolive xyolive (11)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunun temizlikle alakası yoktur. Bilgisayarını temizledin diye bilgisayarın yavaşlamaz, fps düşmesi olmaz.

    Herhangi bir yazılım yüklediysen ondan olmuş olabilir. Bir de yakında zamanda Windows 10 toplu güncelleme aldı. Bu sebepten yavaşlamış olabilir. Ama bir donanım sorunu olamaz.

    Eğer gerçekten rahatsız edici boyutta bir yavaşlama varsa bu Windows kaynaklı olabilir. Bu sebepten format, temiz kurulum senin sorununu çözecektir.

    Windows 10'da böyle büyük güncelleme sorunu bir kaç kez yaşadım. Format ve temiz kurulum sonrası sorun çözüldü.

    murat murat (12492)