Bilgisayarı TV'ye bağlayınca ses çıkmıyor

Öncelikle merhaba. Dün film izlemek istedi canım. HDMI kablomu aldım ve bilgisayarıma takıp görüntüyü televizyona aktardım ama ses hala bilgisayardan çıkıyordu. Daha önce böyle bir sıkıntı yoktu bilgisayara format atınca böyle oldu. Driverları kontrol ettim hepsi güncel. Bu arada şu denetim masasından devre dışı bırakılmış aygıtları göster yöntemlerini falan denedim fakat gözükmedi. Yardımınız dokunursa mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

ghost35official ghost35official (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Denetim Masası> Donanım ve Ses> Ses

    Ses ayarları penceresinde "Kayııtan Yürüt" sekmesi altında HDMI (veya TV) yürütme / ses çalma aygıtıda olacak. Ona sağ tıklarsın ve açılacak menüden "Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla" satırını tıklarsın (Yeşil daire içerinde beyaz "onay" tırnağı olacak.).

    Bu şekilde ses televizyondan çıkacaktır.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ses ayarları penceresinde "Kayııtan Yürüt" sekmesi altında HDMI (veya TV) yürütme adında biryer bulamadım ghost35official 5 yıl önce
    • İlk olarak HDMI ile -mesela TV'ye- bağlayacaksın, sonra bakacaksın. HDMI bağlı olmazsa Kayıttan Yürüt'te o seçenekte olmaz, görünmez @ghost35official temmuz 5 yıl önce