Bilgisayarım %35 bellek kullanıyor. Ne yapmam gerek? Bilgisayarımda mining virüsü mü var?

Bilgisayrımda mallwarebytes de procesden de taradım, %35 bellek sabit kullanıyor sadece görev yöneticisi açık olmasına rağmen. Bi el atarmısınız? Bilgisayarımda bitcoin miner olduğundan şüpheleniyorum. Lütfen yardım edin!

shiedaa shiedaa (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gröev yöneticisinin fotoğrafını atar mısın? Bellek sekmesine tıklayıp at. Yani en çok bellek kullanan programlardan az kullananlara doğru. Miner virüsleri GPU/CPU'yu yüksek kullanır, RAM'ler ile ilgili bir şey yapamazlar. MalwareBytes ile taratırsan yararına olur.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Eğer bilgisayarına hile programı, yama, mod veya crack gibi programlar indirdiysen bilgisayarınıza mining veya bitcoin miner virüsünün bulaşması mümkün.

      Mining ve Bitcoin virüsleri ekran kartı üzerinden kazılmaktadır ve bu virüsü kaptığınız zaman bilgisayarınızın CPU/GPU'su yükselir

      Eğer mallwarebytes ile bilgisayarını taramana rağmen sorunun halen daha devam ediyorsa şu antivirüs programları ile bilgisayarını tekrardan tara ve çıkan virüsleri temizle.

      Bilgisayarındaki virüsleri temizledikten sonra temiz ön yükleme yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

      • masaüstü pencere yöneticisi çok kullanıyor shiedaa 3 yıl önce
      • dc verirsen atarım shiedaa 3 yıl önce
      • fotoğrafını shiedaa 3 yıl önce
      • masaüstü pencere yöneticisi 35 lere çıkarıyor shiedaa 3 yıl önce
      • @shiedaa https://discord.gg/EC872D9rwm darkcrak 3 yıl önce