Bilgisayarım 64 Bit ama indirilen oyun ve programlar 32 Bit olarak geliyor

Sorunun başlığındada gördüğünüz şekilde bir Bit sorunum var. Hep oyun, program gibi dosyaları indirirken 32 Bit olarak indiriliyor.

arjin arjin (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Download ettiğin dosyaların yapısı yüklü olduğu web sitesinde nasıl ise aynen o yapılarda download olur. Yani 32 Bit ise 32 Bit, 64 Bit ise 64 Bit olarak.. Bunun senin sisteminin mimarisiyle bir alakası olmaz. Yani bunda bir anormallik yok.

    Ve oyun veya program yükleme dosyaları hangi bit ise x64 yapıda sisteme o şekillerde yüklenir. Yani 32 Bit 32 Bit olarak, 64 Bit 64 Bit olarak..

    Fakat 32 Bit yapılı bir sistemde 64 Bit program veya oyun yüklenemez ve çalışmaz (Download olabilir ama sisteme yüklemesi, kurulumu yapılamaz. Bu karıştırılmamalı).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • TEŞEKKÜRLER UZMANIMM KONUYU AÇIKLADIĞNIZ İÇİN arjin 6 yıl önce
    • :) @arjin temmuz 6 yıl önce