Bilgisayarım 64 bit destekliyor mu?

Bilgisayarım Windows 7 , özellikler bölümüne girdiğim zaman 32 bit yazıyor ( yanında hiçbir şey yazmıyor) ve sizin söylediğiniz uygulamayı indirdim,uygulamada 64 bit desteklemektedir yazıyor. Ben şimdi 64 bit indirsem sorun olur mu bilgisayarım 64 bit destekler mı ?

kullanici84456 kullanici84456 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Yazdığınızdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki; bilgisayarınız 64 bit destekliyor ama mevcut sisteminiz 32 bit. Yani eğer isterseniz sisteminizi 64 bite yükseltebilirsiniz ancak şuanki sisteminiz 32 bit.

    Program çalıştırma konusuna gelince maalesef 32 bit bir sistemde 64 bitlil bir program çalıştırmak mümkün değil.

    Eğer ki sisteminizi 32 bitten 64bite yükseltmek isterseniz dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de RAM miktarıdır. 64bit işletim sistemi için en az 2GB RAM'e sahip olunması tavsiye edilir.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar, öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bilgisayarımın Rami 4 GB. O zaman ben bilgisayarımı 64 bite yükseltsem sorun olmaz değil mi ? İstediğim bir oyun var ona göre 64 bite yükselteceğim.

      kullanici84456 kullanici84456 (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Rica ederim:) Dediğim gibi herhangi bir sıkıntı olmaz. xbedirhanx 1 yıl önce