Bilgisayarım açıldığında şöyle bir şey çıkıyor nasıl kalıcı kapatabilirim?

Bilgisayarı her açtığımda şöyle bir şey çıkıyor, tamama basınca kapanıyor ama ben kalıcı kurtulmak istiyorum

https://hizliresim.com/lSPueT

misty misty (556)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Klavyenizden CTRL ALT DEL tuşlarına aynı anda basıp karşınıza bir ekran gelecek siz burdan Görev yöneticisi yazısına tıklayıp Görev yöneticisi ekranı gelecek açılan ekran ufak ise alt tarafta bulunan Diğer ayrıntılar yazısına tıklamanız gerekir tıkladığınızda üst tarafta yan yana sıralanmış sekmeleri göreceksiniz siz bu sekmelerden başlangıç sekmesine tıklayıp açılan panelde cmd tisevwid ile ilğili bir bölüm görür iseniz onun üstüne gelip sol tıklatıp görev yöneticisinin alt tarafında bulunan devredışı bırak butonuna tıklatıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek kolay gelsin

    gorele28 gorele28 (387)
    3 yıl önce cevaplandı

    • görev yöneticisinde diğer ayrıntılar veya başlangıç sekmesi göremedim. (windows 7) misty 3 yıl önce
    • msconfigden başlatmaya bakıyorum ama tisevwid benzeri bir şey yok misty 3 yıl önce

    Aşağıda verdiğim çözümleri uygulayınız, %100 olana kadar kapatmayın.

    CMD'yi yönetici olarak açıp "sfc/scannow" yazın.
    CMD'yi tekrar yönetici olarak açın ve aşağıda ki kodları yazın;

    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

    Yukarıda ki kod bozuk veya tanınmayan sistem dosyalarını tarayıp tamir ediyor.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Deneyeceğim ama önce bir şey sorabilir miyim. ben virüs temizliğinden sonra bu hatayı almaya başladım. Yani bu kayıp dosya geri geldiğinde virüs tekrar bulaşmaz değil mi? misty 3 yıl önce
    • Eğer virüsle ilgiliyse ve sistem dosyası ise, yazdığım kodları yazdıktan sonra gelmez. Bu muhtemelen başlangıç ta açılan bir saçma sapan programlardan biridir, siz bunu nsildikten sonra başlarken açılmıyor ve bu hatayı alıyorsunuz. Aktif olarak antivirüs programı kullanırsanız sizinn için daha iyi olacaktır, ayrıca malwarebytes programını da kullanarak sistemde ki varsa malware leri yok edebilirsin. hydra 3 yıl önce
    • sfc/scannow yaptın mı ? hydra 3 yıl önce
    • Sırasıyla gir %100 olana kadar bkle hydra 3 yıl önce
    • @misty hydra 3 yıl önce
    • Hata: 87 restorehealth seçeneği bu bağlamda tanınmıyor. Daha fazla bilgi için yardıma bakın. misty 3 yıl önce
    • evet sfc/scannow yaptım misty 3 yıl önce
    • Bugün en baştan denedim. restorehealth olmuyor @hydra misty 3 yıl önce

    Bazı antivirüs programları virüsü tararken virüslü programı açıyorlar ve siliyorlar bazende açıpda silemiyorlar bir videoda görmüştüm doğruluğu tartışılır.

    Senin soruna gelecek olursak:

    1. Mallwarebytes ile ilk olarak bilgisayarını tara.
    2. Ardından çıkan virüsleri temizle.
    3. Virüsleri temizledikten sonra CMD'yi yönetici olarak aç.
    4. CMD'yi açtıktan sonra şu komutları girerek hata ayıklama ve eksik olan programları veya .dll leri bulup yüklesin.
      • sfc /scannow
      • Dism.exe /online /cleanup-image /scanhealth
        Dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth
    5. İşlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat

    Halen daha sorunun devam eder ise:

    Bilgisayarının Windows 7 olduğunu resimden anladım ve sana önerim bilgisayarını Windows 10'a yükseltmen olacaktır hem sorunun düzelir hemde yeni çıkan oyunları vs. oynaya bilirsin veya yükleye bilirsin.

    darkcrak darkcrak (5168)