Bilgisayarım açılıyor ancak ekran gelmiyor

Merhaba, yakın zamanlarda bilgisayarım kastigindan dolayı format atmak istemiştim format cdsini taktım ve CD sürücüsünün çalışmadığını fark ettim içini açtım harddiskle CD surucusunun kabloları birbirine benzediginden dolayı yanlışlıkla kabloları ters taktım ve bilgisayarı açtım, açtığımda biraz çalıştı sonra dondu bidaha açılmadı kasa çalışıyor gözüktugu halde siyah ekran alıyorum sebebi nedir şimdiden teşekkürler

yasoabi yasoabi (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarı kapat.

    Hem Cd hem de HDD kablolarını çıkart. Hem veri kablolarını hem de power yani güç kablolarını.

    Daha sonra ekran kartını elinde bir kontrol et. Yerinden oynamış olabilir. Yine Ramleri elinde şöyle bir yokla. Slotlarından oynamış olabilirler.

    Daha sonra tekrar bilgisayar bu şekilde aç. Ekrana görüntü geliyor mu kontrol et.

    Eğer ekrana görüntü gelmiyorsa anakarta zarar vermiş olma ihtimalin var. Bu durumda yeni bir anakart alman gerekir.

    hakan hakan (15394)