Bilgisayarım açılmıyor winload.exe ve winload efi başlatılamıyor 0000x0000f

Merhaba

Bilgisayarımı 1 önceki güne geri almak istedim işlem bitince yeniden. Başlattı ve başlıkta belirttiğim gibi şeyler çıktı.; (

Sadece biosa gireblyorum

Formatlık mı

Harddisk değiştirmelikmi?

temmuz2004 temmuz2004 (47)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir kurtarma medyası ile PC'yi başlat ve o yoldan problemleri düzeltmeyi dene.

    Kurtarma medyası PC'de yüklü işletim sisteminin yükleme DVD'si yada USB belleğidir. Yükleme medyası yüklü işletim sisteminin tam uyumlu sürümü olmalıdır. Bu uygunluk x86 ve/veya x64 mimarisi içinde geçerlidir. İşletim sistemi sürümü ve yapısı (mimarisi) tam uymazsa PC'de yüklü sistem, kurtarma medyasını kabul etmez bu haldede kurtarma işlemi gerçekleştirilemez.

    Eğer kurtarma medyası ile çözüm olmazsa PC'ye format çekerek işletim sistemini yeniden yüklemek gerekecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz abi hddleyls alakalı mı temmuz2004 6 yıl önce
    • @temmuz abi Harddisk ile alakası varmı? Kurtarmadan format atacağımda :D sistemde virüsler geziniyo :Ddd temmuz2004 6 yıl önce
    • Sanmıyorum HDD problemi olacağını ama öyle birşey olsa dahi başlangıçta onarım, öyle bir problem varsa onuda düzeltecektir zaten (fiziksel bir problem yada çok sayıda bed sektör olmazsa). Sistem açıldıktan sonra (açılma sağlandıktan sonra) derin bir virüs taraması yaparsın. Ama bunlarla hiç uğraşmak istemezsen çekersin formatı ve sistemi yeniden oluşturursun (yüklersin) @temmuz2004 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi bedsektör ney oluyor? temmuz2004 6 yıl önce
    • Bozuk kesim (ing. bad sector) veri depolama aygıtlarında fiziksel veya manyetik hasara uğrayarak işlevini yitiren kesimlerdir @temmuz2004 temmuz 6 yıl önce