bilgisayarim açılmıyor

bilgisayarin  power tuşuna bastım acer logosu fln çıktı yani gayet normal çalışırken bi anda ekran siyah oldu, bilgisayar kapandi simdi power tusuna basiyorum fakat hicbir sey olmuyo. daha dune kadar iyi calisiyoken nasil oldu ki boyle bi sey? bi de sarja taktigimda da hic bir sey olmuyor şu kucuk led fln yanmiyo

not:bilgisayar laptop

dipnot: bilgisayar açılırken şarja takiyorum oyunlarda fps bakimindan

user20 user20 (5)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer tecrübeniz yoksa laptopun içini açmamanızı öneririm. Şarj'da çalışıyor mu ? Anakartı ölmüş olabilir. Şu durumda yapacak bir şey yok.

    Edit : Laptop bataryasını çıkarın ve power tuşuna 20 saniye basılı tutun bu şekilde laptop içindeki enerjiyi boşaltmış olacaksınız, sonra şarja takıp çalıştırmayı deneyin.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • sarja taktigimda hicbir sey olmuyor user20 4 yıl önce
    • simdi bi icini acmayi denicem, hic yapmadim ama neyse. edit: acmamami soylemissiniz, neden? user20 4 yıl önce
    • Daha kötü edebilirsiniz çünkü. hydra 4 yıl önce
    • cevabı düzenledim. hydra 4 yıl önce
    • Laptop model ney ? hydra 4 yıl önce
    • ` ` hocam her şeyi toparliyim; önce bataryayi cikardim 20 saniye basili tuttum power tusuna sonra taktim bataryayi tekrar, sarja da taktim power tusuna bastim lâkin hâla calismiyor. simdi ne yapmami onerirsiniz? user20 4 yıl önce
    • Laptop şarj alıyor mu ? hydra 4 yıl önce
    • bilmem, almiyo sanirim aldiginda led yanardi user20 4 yıl önce
    • Laptop anakartı bozulmuş olabilir, yapabileceğiniz bir şey yok. hydra 4 yıl önce
    • hocam yok mu bunun bi çözümü veya değistirsek yenisi fln taksak?? ya da yeni pc mi diyosun? @hydra user20 4 yıl önce

    Bilgisayarından duman vs çıktı mı? Yani duman kokusu aldın mı?

    Eğer duman kokusu aldıysan bir şey yandı ya ana kart ya da işlemcin bunu biz teşhis edemeyiz fakat bilgisayarcı ede bilir veya bilgisayarında kısa devre olmuş ola bilir.

    Not:

    Bu sorun bi ara bende de olmuştu o zaman küçüktüm ve bilgisayarda oynuyordum şarjı da azdı ben de dedim ki şarja takiyim ve taktım ama bir anda kapandı sonra duman kokusu sardı odayı ben de daha açamadım.

    Senin kesinlikle ana kartın yanmıştır fazla akımdan dolayı sanırsam yani bir anda bilgisayara akım yüklenirse pat diye ekran falan gider veya kısa devre olmuştur bilgisayarında

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • yok hocam ne duman, ne koku hicbir sey yok @darkcrak user20 4 yıl önce
    • @hydra aynen öyle darkcrak 4 yıl önce
    • @hydra @darkcrak tmdir tesekkur ederim cevaplariniz icin sizide yordum biraz kusura bakmayin user20 4 yıl önce
    • Sıkıntı yok. Rica ederiz. hydra 4 yıl önce