Bilgisayarım açılmıyor

Arkadaşlar selamün aleyküm bir kaç gün önce bilgisayarım bozuldu halada açılmıyor power tuşuna basıyorum açılmıyor elimden gelen herşeyi denedim poweri değiştirdim de parçaları değiştirp takdım ama olmadı ilk bozuldu zamanlar biraz power tuşuna bastım ondan fan dan vın diye ses geldi ama gine yanıt yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

ÇÖZÜLDÜ

andromobil andromobil (74)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Anakart dan kaynaklana bilir fakat ben bir kere bir ram almıştım ram yükseltmek için sonra ram geldi ve taktım fakat fan dönüyordu ve duruyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu sonra eski ram'ı taktım ve bilgisayar açıldı. Senin soruna gelecek olursak ya ramda sorun var yada anakart da olmadı bios pili bitmiştir.

    Bana sorarsan ilk kaç tane ram ın varsa birini çıkart diğeri ile açmayı dene açılmazsa onu çıkart diğerini tak yine açılmazsa anakart'ı bilgisayarcıya test ettir

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Kardeşim ne kadar tutarki andromobil 3 yıl önce
    • İnternette RAM satılıyor bana sorarsan bir bilgisayarcıya git ve orada bir RAM taksınlar bilgisayarına ve o RAM ile dene açmayı. Ne kadar tutar hiç bir fikrim yok @andromobil darkcrak 3 yıl önce
    • Hallettim 140 TL ye bir power aldım bide yeni hdd Sorun Power daymış andromobil 3 yıl önce

    Anakart bozulmuş olabilir, teknik bilgisi olan birine gösterin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Power den olsa bilgisayarına akım gitmez yani bilgisayarın ne kadar zorlarsan zorla açılmaz eğer powerde sorun olsaydı fakat senin bilgisayarının ya anakartında kısa devre var yada ramlarinde sorun var bana sorarsan bilgisayarcıya git ve başka bir ram ile denesin olmadı anakartında kısa devre var ve bilgisayarın açılmıyor bu yüzden anakartını kontrol etmelerini iste

      panel panel (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Ama ışığı yanıyor kardesim andromobil 3 yıl önce
      • Neyde ışık yanıyor @andromobil panel 3 yıl önce
      • Bilgisayarının ana kartında mı? yoksa bilgisayar açılırken mi? @andromobil panel 3 yıl önce
      • Kardeşim hallettim ama ginede teşekkür ederim ilgin için power aldım andromobil 3 yıl önce