Bilgisayarım Acilmiyor

Başlat Tuşuna Bastıktan Sonra Bilgisayar ekrana görüntü gelmiyor Ama Anakart Falan Çalışıyo Bilgisayardan Ses geliyor Güç kaynağı da çalışıyo lütfen yardım edin

Bilgisayar Özelikleri  islemci AMD Athlon 7750 Dual Core Processor

                                     Anakart Asus M3N78-EH Motherboard

                                     Ekran(Grafik)Kartı MSI R5450 DDR2 1 GB

                                     Ram 2+2 GB Kingston DDR2 Bellek

                                    HDD Samsung Bi model 320Gb

Yardım Edin Işlemci mi Gitti Çöp Oldu Bilmiyorum Güç Kaynağı Anakart HDD hepsi çalışıyor bilgisayarda çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

polatgundogdu polatgundogdu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1- Kasayı aç ve ekran kartını üstten yuvasına doğru bastır, yuvaya iyice oturmasını sağla.

    2- Ekran kartı - monitör ara kablosunun yuvalarında tam oturmuş olup olmadığını kontrol et, gevşekilik falan varsa gider.

    3- Gerekirse ekran kartı - monitör ara kablosunu değiştirerek dene.

    4- Bir harici ekran (mesela TV) kullanarak açmayı, görüntü almayı dene. Farklı bir monitör ilede denenebilir; aynı sonuç sağlanır.

    5- Kasa içinde BIOS pilini çıkar ve yeniden tak.

    6-Üsttekiler bir sonuç vermezse RAM kontrolleri yap. RAM veya -birden fazlaysa- RAM'ler yuvasına tam oturmuşmu, kilitleme klips'leri açılmışmı yoksa kapalımı bunların kontrolünü yap, açıksa yeniden kilitle, birden fazlaysa RAM'leri teker keker takarak, slotlarıda değiştirerek dene.

    temmuz temmuz (12505)